w

Jeżeli posiadasz te cechy charakteru to potrafisz dochować tajemnicy

Problem z dochowaniem tajemnicy pojawia się w momencie, kiedy ktoś powierza nam sekret i prosi, aby go nikomu nie mówić a my zaczynamy odczuwać dziwne pragnienie podzielenia się tą tajemnicą z innymi.

fot. unsplash.com

Nawet jeśli jesteś dosyć niezły w dotrzymywaniu tajemnic to i tak zazwyczaj jest taka osoba, której powiesz. Może to mama, siostra, a nawet chłopak czy mąż. Pomimo tego, że tak trudno jest zachować powierzony nam sekret dla siebie, to istnieją ludzie, którzy tą tajemnice potrafią zatrzymać. Są to osoby o szczególnych cechach charakteru.

Przeczytaj i sprawdź, czy i Ty do nich należysz.

Posiadają osobistą lub wypracowaną etykę

Są osoby, które wykonują taki zawód, który zmusza ich do codziennego dochowywania tajemnic. Wśród takich osób można znaleźć terapeutów, prawników oraz księży. Jednak nie tylko tacy ludzie mają głęboko zakorzenioną etykę. Każdy z prawidłowymi wartościami, odnośnie do tego, co jest dobre a co złe, nie wyjawi powierzonej im tajemnicy.

Są lojalni

Lojalność względem osoby, która powierza nam swój sekret daje gwarancję, że tajemnica pozostanie w ukryciu. Taka osobista lojalność względem przyjaciela, siostry czy partnera daje siłę, aby zachować powierzoną nam tajemnicę dla siebie.

Są pokorni

Jednym z powodów, dla których dzielimy się powierzonymi nam tajemnicami jest to, że czujemy pewną wyższość nad tymi, którzy nie wiedzą tego co wiemy my. Zdradzając sekret karmimy swoje ego, ponieważ mówiąc o tym dostajemy uwagę od innych, na której nam zależy.

Bardzo często ten moment chwały, kiedy wszystkie oczy są na nas zwrócone połączony jest z poczuciem winy, które przychodzi za chwilę po tym jak wyjawimy czyjś sekret. Dlatego ktoś, kto z natury jest skromy, wstydliwy i pokorny będzie lepszym powiernikiem naszych tajemnic.