w

Jaka jest różnica między zakochaniem a miłością?

Mówi się, że nie można kochać przez całe życie jednego człowieka. Czy aby na pewno? Jak rozróżnić zakochanie od prawdziwej miłości? Istnieje między nimi całkiem sporo różnic, dlatego warto do samego początku wiedzieć, o co chodzi zarówno w jednym, jak i w drugim uczuciu.

Zaangażowanie – tu i teraz

Podstawą przejścia z fazy zakochania do fazy prawdziwej miłości jest dojrzałość. Chodzi dokładnie o to, że kiedy decydujemy się na kolejny krok w relacji, mamy być oparciem dla naszego partnera, a nie tylko dodatkiem do wspólnego spędzania czasu. Miłość to kompromisy, rozmowy, wsparcie, w każdym tego słowa znaczeniu.

Chcesz być lepszą osobą

Nikt tak nas nie zmienia, jak drugi człowiek, jednak w przypadku zakochania wcale nie musimy się zmieniać. Możemy zmieć obiekt westchnień na kolejny i kolejny. W miłości chodzi o dopasowanie. Niekiedy musimy iść na kompromis, ponieważ pewne nasze zachowania są nie do przyjęcia przez drugą stronę. Najczęściej są to błahe sprawy, ale zmieniamy się dla niej. Lub dla niego.

Co po fazie miesiąca miodowego?

Podobno zakochanie trwa zwykle 4 miesiące. Potem wchodzimy w fazę miłość. Może być jednak różnie, a w zależności od naszej osobowości, okresy te mogą się skracać i wydłużać. Jeśli jednak po więcej niż pół roku wciąż się angażujesz, chcesz być lepszą osobą, starasz się i dbasz o drugą połówkę, to już chyba miłość. Chyba, bo to zależy od Twojego podejścia.