w

Nigdy nie proś o miłość

Rozpaczliwe błaganie o miłość to domena wielu osób. Mowa zarówno tych, którzy są sami, którzy wchodzą dopiero w jakieś relacje, lub tkwią w nich i nie chcą dać odejść drugiej osobie. O miłość nie można prosić.

Musi być bezinteresowna, szczera, dana nam tu i teraz. Jeśli zdarzyło Ci się błagać o miłość, chętnie powiemy Ci, dlaczego nie warto tego robić.

fot. Canva
fot. Canva

Dla drugiej strony to nie ten moment

Zauroczenie, pierwsze miesiące spotykania się, motylki w brzuchu. Wszystko to brzmi świetnie, jednak wystarczy o jeden krok za daleko i za szybko, aby wszystko się posypało. Czasem wydaje nam się, że coś jest niezwykle silne, a jednak tylko nam się wydaje. Z drugiej strony wygląda to zupełnie inaczej. Jeśli on lub ona nie chce się tak spieszyć i nie jest gotowe na związek, nie naciskaj, nie proś, nie manipuluj.

Czytaj także  Tych rzeczy mężczyźni pragną, ale nigdy się do tego nie przyznają

Im dłużej prosisz, tym trudniej Ci się pożegnać

Jak zapomnieć o uczuciu, o którym wciąż myślimy? Które wciąż zaprząta naszą głowę, bo tlimy nadzieję, że coś jeszcze z tego będzie. Nie należy snuć żadnych iluzji. Nie oznacza nie i powinno być dla nas klarowną odpowiedzią.

Utrata poczucia własnej wartości

Odmowa to coraz silniejsze poczucie odrzucenia. W przypadku osób błagających o miłość, to kolejne doliny, spadek formy, wmawianie sobie, że jesteś beznadziejny. Po co te wszystkie upokorzenia, skoro wiesz, że i tak usłyszysz nie? Podnieś głowę i idź dalej. Masz piękne życie przed sobą.

Nie proś o miłość. Jeśli ktoś nie chce z Tobą być, to uwierz, że znajdzie się ktoś, kto oddałby za to wszystko. I z tą myślą Cię pozostawię.

Czytaj także  Jak rozpoznać wartościowego mężczyznę? Te 3 zachowania powiedzą Ci wszystko!