w

Nigdy nie proś o miłość

Rozpaczliwe błaganie o miłość to domena wielu osób. Mowa zarówno tych, którzy są sami, którzy wchodzą dopiero w jakieś relacje, lub tkwią w nich i nie chcą dać odejść drugiej osobie. O miłość nie można prosić.

Musi być bezinteresowna, szczera, dana nam tu i teraz. Jeśli zdarzyło Ci się błagać o miłość, chętnie powiemy Ci, dlaczego nie warto tego robić.

fot. Canva
fot. Canva

Dla drugiej strony to nie ten moment

Zauroczenie, pierwsze miesiące spotykania się, motylki w brzuchu. Wszystko to brzmi świetnie, jednak wystarczy o jeden krok za daleko i za szybko, aby wszystko się posypało. Czasem wydaje nam się, że coś jest niezwykle silne, a jednak tylko nam się wydaje. Z drugiej strony wygląda to zupełnie inaczej. Jeśli on lub ona nie chce się tak spieszyć i nie jest gotowe na związek, nie naciskaj, nie proś, nie manipuluj.

Im dłużej prosisz, tym trudniej Ci się pożegnać

Jak zapomnieć o uczuciu, o którym wciąż myślimy? Które wciąż zaprząta naszą głowę, bo tlimy nadzieję, że coś jeszcze z tego będzie. Nie należy snuć żadnych iluzji. Nie oznacza nie i powinno być dla nas klarowną odpowiedzią.

Utrata poczucia własnej wartości

Odmowa to coraz silniejsze poczucie odrzucenia. W przypadku osób błagających o miłość, to kolejne doliny, spadek formy, wmawianie sobie, że jesteś beznadziejny. Po co te wszystkie upokorzenia, skoro wiesz, że i tak usłyszysz nie? Podnieś głowę i idź dalej. Masz piękne życie przed sobą.

Nie proś o miłość. Jeśli ktoś nie chce z Tobą być, to uwierz, że znajdzie się ktoś, kto oddałby za to wszystko. I z tą myślą Cię pozostawię.