w

Jak rozpoznać, że wpadłaś w sidła oszusta matrymonialnego?

Liczba kobiet, które padły ofiarą przebiegłego uwodziciela jest spora. Choć wiele z nich wstydzi się swojej naiwności i woli zapomnieć o przykrym wydarzeniu, istnieją takie, które mówią o tym głośno i chcą ostrzec inne kobiety. Co łączy ich historie? Istnieje kilka przesłanek, które pokazują typowe zachowania oszusta matrymonialnego.

Co dzieje się, kiedy spotkasz go na swojej drodze?

Czujesz się jak w bajce

Mężczyzna, który trudni się uwodzeniem kobiet, doskonale wie co robić i jak się zachować, abyś poczuła się wspaniale. Uważnie cię słucha i obserwuje, a później… odpowiada na twoje potrzeby. Brakuje ci komplementów? Zadba o to, żebyś słyszała je na każdym kroku. Potrzebujesz bratniej duszy? Będzie cierpliwie wysłuchiwał twoich zwierzeń. Możesz być pewna, że zrobi wszystko, abyś myślała, że oto właśnie spotkałaś księcia z bajki.

Masz o nim nikłą wiedzę

Mimo zapewnień o uczuciach, które ma względem ciebie, owy mężczyzna nie będzie skory do wtajemniczania cię w swoje życie prywatne. Po całkiem sporej liczbie randek, nadal nie będziesz znała jego rodziny i znajomych. Jest wysoce prawdopodobne, że nie będziesz nawet wiedziała gdzie mieszka. Być może poda ci jakiś adres lub jednorazowo zabierze do mieszkania, ale na tym koniec. Szybko wymyśli niezwykle przekonywującą historię, która skłoni cię, abyś pozwoliła mu zamieszkać u siebie.

Płacisz za wszystko lub pożyczasz pieniądze

Omotana pięknymi słowami i obietnicami jesteś pewna, że poznałaś mężczyznę swojego życia. Kiedy dowiadujesz się od niego, że ma trudniejszy czas, bez wahania oferujesz swoją pomoc. Płacisz wszystkie rachunki i przez długi czas utrzymujesz delikwenta.

Ckliwa historia o problemach zdrowotnych lub oszustwie, którego dokonał się jego wieloletni wspólnik, łapie cię za serce. Pożyczasz pieniądze i robisz wszystko, żeby tylko pomóc ukochanemu. Niestety, okazuje się, że takich jak ty było już wiele, a żadna choroba lub upadek biznesu nigdy nie miały miejsca.

Choć wydawałoby się, że fałszywą miłość łatwo rozpoznać, oszuści matrymonialni potrafią być naprawdę przekonujący. Dodatkowo, na swoje ofiary wybierają zazwyczaj kobiety po przejściach, pragnące bliskości i zrozumienia.

Jak się przed nimi ustrzec?

Bądź ostrożna, kiedy słyszysz o dozgonnej miłości od ledwo co poznanego człowieka. Zanim zechcesz oddać komuś wszystko, dobrze go poznaj. Nie ufaj pięknym słowom, które nie są poparte czynami.