w

Jak odzyskać zaufanie po zdradzie? 3 kroki dla nowej relacji!

Zaufanie w związku to podstawa bezpieczeństwa i główny filar miłości. Jednak w nawet najbardziej zgranych parach zdarzają się kryzysy i załamania. Często na ich skutek dochodzi do zdrady lub właśnie ta leży ku ich podstaw. Czy da się odzyskać zaufanie po zdradzie? Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Zdrada – i co dalej?

Zaufanie to jeden z podstawowych budulców związku. To od niego rozpoczyna się miłość oraz na jego utracie potrafi zakończyć. Zdrada potrafi w jednej chwili zniszczyć budowane przez lata zaufanie.

Pierwszymi reakcjami na nią są: złość, niedowierzanie, krzyk, płacz, a czasami także wyzwiska i kłótnie. Jest nierozerwalnie związana z ogromnym bólem i cierpieniem. Często negatywnie wpływa na samoocenę i wiąże się z zakończeniem relacji.

Co jednak w sytuacji, kiedy obydwie strony związku chcą spróbować dać sobie kolejną szansę? Jak odzyskać zaufanie po zdradzie? Czy po zdradzie da się stworzyć udaną relację?

jak odzyskać zaufanie po zdradzie

Jak odzyskać zaufanie po zdradzie – nie wracaj do przeszłości

Zdrada boli przez długie miesiąca, a czasem i lata. O tym nie da się zapomnieć i tak po prostu przejść do porządku dziennego. Kiedy jednak postanowiłaś wybaczyć zdradę i dać swojemu partnerowi drugą szansę, postaraj się postawić solidny mur pomiędzy tym, co się wydarzyła, a tym, co może się wydarzyć w przyszłości.

Rozpamiętywanie i rozdrapywanie starych ran nie tylko zwiększa Twój ból i rozgoryczenie, ale też nie daje miejsca na przebaczenie. Może również powiększyć wyrzuty partnera do tak dużych rozmiarów, że ten nie będzie chciał dalej tkwić w tej relacji.

Jak odzyskać zaufanie po zdradzie – zacznij rozmawiać

Rozmowa to klucz do sukcesu. Ta pierwsza spokojna po zdradzie powinna być rzeczowa. Określcie w niej, co czujecie w danym momencie oraz co czuliście wcześniej. Spróbujcie znaleźć przyczynę zdrady. Przedstawcie swoje wzajemne oczekiwania i plany na najbliższy czas.

Nie bójcie się mówić o swoich uczuciach i pragnieniach. Niech jednak na tej jednej rozmowie o zdradzie się zakończy. Każda kolejna będzie kolejnym krokiem ku końcowi Waszej relacji.

Jak odzyskać zaufanie po zdradzie – naucz się przebaczać

Musicie sobie wzajemnie wybaczyć. Nie tylko zdradę, ale też wszelkie negatywne sytuacje, słowa, czyny i gesty, które do niej doprowadziły. Jedynie przebaczenie da solidną podstawę dla utworzenia relacji od nowa i odzyskania równowagi. Kiedy nie potrafisz wybaczyć swojemu partnerowi, to znak, że nie nadszedł jeszcze czas na kontynuację związku.

Wybacz też sobie samej, kiedy się okaże, że nie jesteś w stanie przebaczyć zdrady i chcesz zakończyć związek. Uwierz – masz do tego pełne prawo!