w

Jak zakończyć związek z klasą?

Chcesz zakończyć z kimś związek, ale ciągle się boisz to zrobić? Rzeczywiście zerwanie z kimś nie należy do najprostszych czynności. Podpowiadamy, jak zrobić to najmniej boleśnie.

Jak zakończyć związek? Tylko na żywo

Moment zerwania jest bardzo trudny dla osoby, która podjęła taką decyzję. Stres może powodować, że ciągle odkładamy ten ruch, a finalnie robimy to… za pomocą SMS-a czy innego komunikator (ew. głosowo przez telefon). To nie powinno mieć miejsca. Ze względu na szacunek do drugiej osoby i to, że tworzyliście związek, musisz dokonać tego na żywo. Spotkaj się i porozmawiajcie, oczywiście emocji może być dużo, ale warto zrobić to jak najbardziej na spokojnie.

Koniec relacji
Fot. Pexels.com

Zerwanie przez rozmowę nie awanturę

Czasem trudno uchronić się przed silnymi emocjami przy zerwaniu. To będzie najpewniej bardzo trudne dla obydwu stron. Nawet jeżeli uważasz, że to druga strona jest winna rozpadowi tego związku (np. z racji zdrady) to i tak przeprowadź wszystko dyplomatycznie. To nie czas na awantury, wyrzuty i zemsty. Po co robić to szczególnie na koniec? Warto spróbować zachować pozytywne wspomnienia – to istotne dla nas samych, dla drugiej strony i dla przyszłości obydwu osób.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Podczas zrywania nie mów drugiej osobie, że nigdy jej nie kochałeś. To nie jest prawdą. Nie wspominaj, że spotykasz się z kimś, nie ma sensu dobijać drugiej strony. Rozmawiając o tym „dlaczego” warto być delikatnym i stosować tylko konkretne argumenty, ale nie odnoszące się do wad drugiej osoby („byłeś zbyt samolubny”), ale skupiające się na całości, np. „mieliśmy zbyt różne plany na przyszłość”). Co z zaproponowaniem przyjaźni? Zdania są podzielone – nikt nie powiedział, że byli partnerzy nie mogą się kolegować. Jeżeli jednak druga strona cierpi z powodu rozstania, to nie ma jej co robić nadziei.

Zobacz także: Ciche dni – co robić, gdy partner traktuje cię jak powietrze?