w

Kompleksy – 5 sposobów jak się ich pozbyć

Ciągle uważasz, że nie jesteś wystarczająca? Przeżywasz swoje „grube” uda? Pulchne ramiona? A może sen z powiek spędzają Ci małe piersi? Dość tego! Jesteś stuprocentową kobietą, a Twoje ciało jest piękne i przede wszystkim powinnaś mu podziękować za to, że codziennie daje Ci siłę i możliwość życia.

Nie ma ideału piękna i warto wreszcie sobie to uświadomić. Jak jeszcze można odzyskać pewność siebie? Oto kilka sposobów, jak odsunąć swoje kompleksy.

kobieta
Fot. Unsplash.com

Odchudzanie i siłownia? Tak, ale tylko dla zdrowia

Kompleksy – jak się ich pozbyć?? Pierwsza odpowiedź, która się nasuwa to… pójście na siłownię i rozpoczęcie diety odchudzającej. Nie chcemy teraz powiedzieć, że to nie ma sensu. Prowadzenie zdrowego stylu życia jest mega istotne, by nie powiedzieć najważniejsze. Warto jednak zmienić motywację. Pamiętaj, że robisz to dla swojego zdrowia, a wygląd jest efektem ubocznym. Oczywiście atrakcyjna sylwetka to też dobra motywacja, ale tylko wtedy gdy nie jest to cel sam w sobie, bo wtedy łatwo popaść w obsesję.

Znajdź faceta, który widzi w Tobie piękno

Prawdziwy facet nigdy nie będzie postrzegał Cię przez pryzmat za grubego/chudego ciała. Będziesz dla niego piękna zawsze – niezależnie od Twojego momentu w życiu – czy akurat ważysz parę kilogramów więcej i czy wyskoczył Ci trądzik na twarzy. Jeżeli Twój partner ciągle zwraca Ci uwagę na wygląd, to… po prostu nie jest Cię wart. Tyle w temacie.

Remedium na kompleksy? Rozmowa z psychologiem

Kompleksy leczy się też w gabinecie psychoterapii. Nie chodzi o to, byś od razu rozpoczęła serię spotkań (chociaż kto wie). Na początek udaj się na pojedynczą konsultację. Być może okaże się, że niewiele Ci potrzeba, aby swoje kompleksy przepracować. Powodzenia!

Zadbaj o siebie

Dbaj o siebie. Tak po prostu. Przede wszystkim zdrowo się odżywiaj i ruszaj się (mogą to być nawet zwykłe spacery, oby regularne). Odzyskasz w ten sposób wigor i dobrą energię. Zaczniesz też dobrze spać. A wyspana będziesz piękniejsza i w lepszym humorze. Gwarantujemy!

Sposób na kompleksy – odcinaj się od toksycznych ludzi

Czujesz, że masz wokół siebie toksycznych ludzi? Odetnij się od nich, albo ich odetnij od siebie. Tak, tak, łatwo się mówi, trudniej zrobić. W tym temacie również pomoże Ci psycholog, a więc znowu wracamy do punktu nr 3.

Pamiętaj, że jesteś osobą wystarczającą, nie musisz nikomu nic udowadniać, a Twoje ciało nie jest stworzone po to, by oceniali je inni. Powodzenia w życiu bez kompleksów!