w

Dlaczego zabiegamy o uwagę tych, którzy zupełnie się nami nie interesują?

To nie zawsze obejmuje tylko relacje w związku. Zabiegamy często o atencję rodziców, rodzeństwa czy przyjaciół. Niestety często nie otrzymujemy tego, czego oczekujemy, a mimo to wciąż walczymy, by być zauważonym. Błaganie o uwagę, jedną wspólną chwilę, rozmowę… czy to tak wiele? Dla niektórych owszem. Często to gra niewarta świeczki i należy powiedzieć sobie STOP.

fot. Canva

Toksyczne relacje jednostronne

Wiesz, jak to jest dawać i tylko dawać, nic nie otrzymując w zamian? Tak właśnie wyglądają toksyczne, jednostronne relacje, które sprawiają, że człowiek czuje się całkowicie wypompowany z emocji.

Wciąż pyta, prosi, angażuje się, ale od drugiej strony nie otrzymuje nawet zwykłego pytania „A co u Ciebie?”… Każdy człowiek potrzebuje, aby otaczali go ludzie, którzy interesują się tym, co u niego. Którzy również dają coś od siebie.

Zanim ponownie poprosisz o uwagę

Wśród miliona historii z życia wziętych, jedna ma zawsze ten sam wniosek. Kiedy przestajesz zabiegać – dzwonić, pisać, prosić, doceniać – nagle świat zaczyna zauważać, że coś się zmieniła. Nagle czegoś mu brakuje, tak samo jak osobom, które nie otrzymują już od Ciebie tyle uwagi, ile dotychczas.

Pomyśl czasem, czy to wszystko jest tego warte. Czy osoba, którą tak bardzo celebrujesz, dbasz o nią, starasz się – czy w ogóle to kiedyś doceniła? Po co właściwie upierasz się, aby przy niej trwać, kiedy ona najwyraźniej wcale tego nie potrzebuje. Znajdź ludzi, którzy docenią to, jaki jesteś. Takich, którzy będą tu i teraz.