w

Dlaczego warto się zakochać? 5 rzeczy, które dzieją się w nas, kiedy się prawdziwie zakochamy

Mówi się, że prawdziwa miłość uskrzydla. Okazuje się, że nie ma w tym zdaniu cienia przesady, bowiem uczucie zakochania dodaje siły i energii, pozwalając spojrzeć na swoje życie w zupełnie inny sposób. Pojawienie się odpowiedniej osoby może pozwolić na pokonanie uporczywych przeszkód lub odważanie się na zrobienie ważnego dla nas kroku.

Co takiego dzieje się w naszym ciele, że jesteśmy w stanie zrobić więcej, niż dotychczas?

Burza hormonów

Stan zakochania nie bez powodu porównywany jest do upojenia narkotykowego. Kiedy doświadczamy tego niezwykłego uczucia w naszym ciele produkowana jest masa hormonów i neuroprzekaźników, które zmieniają sposób odczuwania. Zazwyczaj czujemy więc wszechogarniającą radość, a momentami wręcz euforię. Za to wszystko odpowiedzialne są konkretne ośrodki w mózgu, które zwiększają swoją aktywność, kiedy znajdujemy się w fazie zakochania.

Widzenie świata w różowych barwach

Kiedy mózg aktywuje części odpowiedzialne za odczuwanie przyjemności, jesteśmy bardziej skłonni, aby zauważać pozytywy i cieszyć z tego, co nas otacza. Zakochana osoba widzi świat w różowych barwach, a co za tym idzie o wiele trudniej zepsuć jej humor czymś prozaicznym i mało istotnym.

Mniejsza skłonność do odczuwania bólu

Istnieją badania, które przekonują, że w intensywnym stanie zakochania w naszym ciele produkowane są substancje… zmniejszające odczuwany ból. Te naturalne środki przeciwbólowe sprawiają więc, że otwierając się na miłość możemy lepiej znosić różnego rodzaju przykre dolegliwości.

Lepszy wygląd

Zakochanie się to dobry sposób, aby zwiększyć swoją atrakcyjność! To właśnie wtedy nasze oczy nabierają blasku, a szczery uśmiech nie schodzi z twarzy niemal od rana do wieczora. Emanująca z nas radość sprawia, że jesteśmy korzystniej postrzegani przez otoczenie, a my sami lepiej czujemy się we własnej skórze.

Doskonalenie siebie

Pojawiająca się miłość powoduje również, że mamy większą motywację, aby zadbać o różne sfery swojego życia. Chcemy dobrze wypaść przed swoim wybrankiem lub wybranką, więc zamiast skupiać się na przeszkodach, szukamy rozwiązań. Pragniemy być najlepszą wersją siebie, co przekłada się na nasze codzienne decyzje i działania.