w

Dlaczego warto przestać narzekać

Wszyscy czasem narzekamy. A to na szefa, dzieci, rząd czy partnera. Ale zanim znowu zaczniesz narzekać, uświadom sobie, że jest to bardzo toksyczne zachowanie a dlaczego przedstawiamy poniżej.

Narzekanie nie sprawia, że masz ochotę coś zmienić

Narzekanie sprawia, że przerzucamy odpowiedzialność za swoje nieszczęścia na innych. Narzekanie głównie kręci się wokół osób, które wyrządziły nam jakąś krzywdę, a nasze myślenie jest ukierunkowane na nich, aby to oni się zmienili. Warto zastanowić się na tym, co my możemy zrobić. Może po prostu, zamiast narzekać na szefa, należy zmienić pracę albo zakończyć toksyczny związek, jeśli to nasz partner jest tą osobą, na którą stale narzekamy.

Naucz się akceptować rzeczy, których zmienić nie możesz

Trzeba pogodzić się z faktem, iż niektórych rzeczy nie da się zmienić lub potrzeba wiele czasu, aby coś się w końcu zmieniło. Zapamiętaj, że zawsze na świecie będą ludzie, którzy oszukują, zdradzają lub chcą osiągać swoje sukcesy kosztem innych.

Upewnij się, że wiesz, czego chcesz

Czasami ludzie ciągle narzekają, ale zapytani czego właściwie chcą, nie potrafią udzielić odpowiedzi. Jeśli już narzekasz no coś lub kogoś to bądź też pewien czego właściwie oczekujesz.

Szukaj innych rozwiązań

Narzekanie bardzo często prowadzi do pewnego rodzaju uporu. Wydaje nam się, że daną sytuację można zmienić tylko w jeden konkrety sposób. Ale czy jest to w ogóle możliwe? Zamiast trzymać się kurczowo tylko swojej racji, ochłoń, usiądź a może okazać się, że jest jeszcze kilka innych opcji, których wcześniej nie brałeś pod uwagę.