w

Dlaczego on się nie odzywa? 6 przyczyn milczenia faceta

Poszłaś na randkę z facetem, a on przestał się po niej odzywać? A może gadało wam się zupełnie dobrze, aż z dnia na dzień kontakt się urwał? Nie odpisuje na twoje wiadomości, a może przestał nawiązywać kontakt z własnej inicjatywy? Jeśli dręczy cię pytanie, dlaczego on się nie odzywa, czytaj dalej i poznaj 6 przyczyn milczenia faceta.

dlaczego on się nie odzywa
https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/kobieta-za-pomoca-swojego-smartfona-190168/

Dlaczego on się nie odzywa: 6 przyczyn

Zobaczmy zatem, czym może kierować się mężczyzna, który się nie odzywa.

1. Potrzebuje przestrzeni

Możliwe, że za bardzo na niego naciskałaś, pisałaś non stop i teraz on czuje się tym trochę przemęczony. Może potrzebuje trochę przestrzeni, czasu dla siebie i na przemyślenia, dlatego postanowił trochę pomilczeć.

2. Nie jest zainteresowany

Powód bolesny, ale niestety również możliwy. Jeśli przestał się do ciebie odzywać po randce, oceń, czy rzeczywiście była udana. A może rozmowy wcale wam się nie kleiły? Możliwe, że po prostu stracił tobą zainteresowanie.

3. Liczy na twój krok

Niekiedy facet chce sprawdzić, jak ty się zachowasz i postanawia wycofać się z inicjatywy, żeby zobaczyć, czy zależy ci na kontakcie z nim.

4. Chce cię ukarać

Mogłaś powiedzieć coś, co go dotknęło lub zachować się w nieodpowiedni sposób. Dla ciebie to błahostka, ale on poczuł się urażony i postanowił cię teraz ukarać milczeniem. Może trzeba dopytać, czy coś jest nie tak?

5. Jest czymś zajęty

Prozaiczna przyczyna jest taka, że facet po prostu ma dużo na głowie. Może ma jakieś problemy w pracy lub w życiu osobistym i dlatego nie ma kiedy się odezwać? Jeśli nie znasz go za dobrze, nie wyrokuj zbyt szybko.

6. Stosuje ghosting

Ostatnia przyczyna jest taka, że stosuje tzw. ghosting, czyli rezygnuje z kontynuowania relacji, przestając po prostu się odzywać, rozpływając się w powietrzu – jak duch. Jeśli ignoruje twoje wiadomości, to bardzo prawdopodobne.

Co zrobić, żeby się odezwał?

dlaczego facet się nie odzywa
Fot. Pexels.com

Czy można sprowokować faceta, żeby się odezwał? Owszem. Ale wcześniej spróbuj zastanowić się, jaka jest przyczyna tego, że milczy. Jeśli wiesz, że może oczekiwać ruchu od ciebie, zagadaj do niego jako pierwsza.

Gdy zostaniesz zignorowana, to może być ghosting. Wówczas najlepiej nie ponawiać próby. Skoro masz do czynienia z facetem, który się wycofał z jakiegoś powodu, spróbuj go skusić wrzuceniem nowego zdjęcia na profil w mediach społecznościowych lub relacją z jakiejś ciekawej aktywności.

Kiedy dasz mu do zrozumienia, że nie czekasz przy telefonie, tylko żyjesz własnym życiem, sam dojdzie do wniosku, że może warto do ciebie zagadać, zanim poznasz kogoś bardziej zdecydowanego.