w

Czy on mnie jeszcze kocha? Sygnały, że jego uczucia słabną

„Czy on mnie jeszcze kocha?” – ile razy zadawałaś sobie to pytanie, ogarnięta wątpliwościami, czy twój partner wciąż czuje do ciebie to, co kiedyś? Być może winna jest twoja zaniżona samoocena, a może niewłaściwie interpretujesz niektóre całkiem normalne w waszym związku zmiany. Ale może być też tak, że faktycznie obserwujesz oznaki słabnącej miłości.

czy on mnie jeszcze kocha
Fot. Pexels.com

Zmiana temperatury w związku to nie zawsze koniec miłości

To zupełnie normalne, że związek z czasem się zmienia. Nie ma możliwości, by podtrzymać żar i ekscytację w początku relacji na dłuższą metę. I nie ma w tym nic złego.

Chodzi o to, że z czasem dominującą na początku namiętność, zastępuje intymność, którą rozumiemy jako bliskość, czułość, więź i zaufanie. To bardzo wartościowe uczucia, które są oznaką dojrzałej miłości, a nie tylko chwilowego zauroczenia czy przypływu pasji.

Zastanów się więc najpierw, czy rzeczywiści obserwujesz coś niepokojącego, czy po prostu wasz związek trochę zmienił temperaturę – z gorącej na przyjemnie ciepłą.

Najważniejsza oznaka braku miłości

Tak naprawdę sygnały mówiące o słabnącym uczuciu sprowadzają się do jednego: obojętności. To właśnie obojętność jest tą lampką ostrzegawczą, która powinna ci uświadomić, że w twoim związku coś nie gra.

jak sprawdzić czy on kocha
Fot. Pexels.com

Obojętność może się objawić różnie: w kontakcie fizycznym, w rozmowach, w zainteresowaniu twoimi sprawami, twoją opinią, twoimi uczuciami. Jest papierkiem lakmusowym kryzysu w związku, bowiem im więcej sfer waszej relacji dotyka, tym bardziej się od siebie oddalacie.

A prawda jest taka, że kiedy kogoś kochamy, możemy czuć przy nim i szczęście, i złość, i smutek też. Ale nigdy nie będzie nam wszystko jedno.

Czy on mnie jeszcze kocha? Odpowiedz na pytania

Żeby rozwiać swoje wątpliwości, możesz spróbować odpowiedzieć sobie na serię pytań. Większość twierdzących odpowiedzi to sygnał, że twój związek jest w kryzysie, ale jeśli na tylko parę z nich odpowiesz „TAK”, być może jest to przejściowy problem. W każdym wypadku powinnaś porozmawiać z partnerem.

  1. Czy wasze rozmowy ograniczają się tylko do prostych komunikatów i informowania siebie o niezbędnych sprawach?
  2. Czy twój partner przestał pytać cię, jak ci minął dzień?
  3. Czy twój partner nie zwraca uwagi, gdy widać po tobie, że gorzej się czujesz?
  4. Czy partner przestał mówić ci miłe rzeczy, łącznie z tym, że cię kocha?
  5. Czy niechętnie dzieli się z tobą swoimi przemyśleniami i wrażeniami?
  6. Czy masz wrażenie, że zamiast spędzania razem czasu, jesteście tylko pod wspólnym dachem?
  7. Czy wasze relacje intymne uległy znacznemu pogorszeniu?
  8. Czy partner nie konsultuje z tobą ważnych decyzji?
  9. Czy zbywa cię często, mówiąc, że przesadzasz, nie znasz się, że nie może już cię słuchać?
  10. Czy obserwujesz niepokojące oznaki zdrady partnera?