w ,

Na co zwracamy uwagę na pierwszej randce? 5 elementów

Pierwsza randka to moment, kiedy możemy się zauroczyć albo wręcz przeciwnie – dojść do wniosku, że to pierwsze i jednocześnie ostatnie spotkanie. Aby nie okazała się niewypałem, warto wiedzieć, czym można zapunktować u płci przeciwnej. Zobaczmy, na co zwracamy uwagę na pierwszej randce – i mężczyźni, i kobiety.

na co zwracamy uwagę na pierwszej randce
Fot. Pexels.com

Na co zwracamy uwagę na pierwszej randce?

Jest kilka prostych zasad dotyczących tego, na co zwracamy uwagę na pierwszej randce. Przede wszystkim, jeśli widzimy się na żywo po raz pierwszy, bodźce wzrokowe będą najistotniejsze – wcześniej bowiem nie mieliśmy okazji ich odbierać z taką intensywnością. Podobnie może zadziałać barwa głosu, szczególnie, gdy jesteśmy bardziej wrażliwi na dźwięk.

Jeśli natomiast nie widzimy danej osoby po raz pierwszy, możemy obserwować ją pod innym kątem: jej sposobu bycia, poczucia humoru, tego, jakim jest rozmówcą… Jednak dla każdej z płci coś innego będzie wysuwało się na pierwszy plan.

5 rzeczy, na które zwracają uwagę faceci na pierwszej randce

Zacznijmy od panów i tego, co decyduje o ich ocenie kobiety po pierwszej randce.

1. Kobiecy ubiór. Jeśli przed wyjściem długo się zastanawiasz nad kolorem sukienki i tym, czy buty pasują do torebki albo czy twój strój odpowiada aktualnym trendom, odpuść sobie. Facet zapamięta przede wszystkim, czy miałaś odsłonięte nogi i ewentualnie buty na obcasie.

2. Podejście do życia. Mężczyźni cenią kobiety o radosnym i wyluzowanym usposobieniu. Zraża ich, gdy dziewczyna na pierwszej randce na wszystko narzeka.

3. Stosunek do innych. Facet zwraca uwagę na to, jaki masz stosunek do innych, bo po tym ocenia, jaki możesz mieć stosunek do niego. Nie spodoba mu się, jeśli będziesz bardzo krytyczna czy wścibska.

na co mężczyźni zwracają uwagę na pierwszej randce
Fot. Pexels.com

4. Kultura osobista. Punktualność, kulturalne wysławianie się, znajomość podstawowych zasad dobrego wychowania – niejeden facet zwróci na to uwagę.

5. Styl rozmowy. Mężczyźni lubią, kiedy kobieta ma coś do powiedzenia, ale zwrócą też uwagę na to, czy potrafi słuchać ich z zainteresowaniem.

5 rzeczy, na które zwracają uwagę kobiety na pierwszej randce

A co na to kobiety?

1. Organizacja spotkania. Kobiety doceniają, gdy facet podczas pierwszej randki przejmuje inicjatywę i proponuje miejsce spotkania, przygotowując się na każdą ewentualność.

2. Wygląd. Kobieta zwróci uwagę, czy mężczyzna ubrany jest schludnie, stosownie do okazji i w miarę na czasie. Niedbalstwo, ale też przesadne strojenie się wzbudzą niechęć.

3. Rozmowność. Zwykle kobiety nie mają większego problemu z wzięciem na siebie rozmowy, ale trudno będzie oczarować dziewczynę, jeśli ani razu się nie odezwiesz.

4. Dobre wychowanie. Podobnie jak w przypadku mężczyzn, kobiety chcą, żeby facet umiał się zachować, choć to nie znaczy, że ma być sztywny.

5. Poczucie humoru. Na koniec jeden z najważniejszych punktów. Gdy odkryjecie, że macie wspólne poczucie humoru, dziewczyna na pewno chętnie spotka się ponownie.