w

Dlaczego inteligentnym ludziom trudniej znaleźć miłość?

Bycie człowiekiem inteligentnym ma wiele zalet. Osoba inteligentna potrafi myśleć samodzielnie, ma ugruntowaną opnie na wiele tematów, jest niezależna i doskonale wie czego chce od życia.

Czasami jednak nasza inteligencja może stać się dla nasz przeszkodą w zbudowaniu trwałego związku z inną osobą. Jeżeli jesteś inteligentną i silną, ale dalej jesteś singielką to być może Twoja inteligencja przeszkadza Ci w znalezieniu miłości.

fot. pexels.com/AnnaTarazevich

Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których tak się dzieje.

Za dużo analizujesz

Przywiązujesz większą wagę do tego co nie jest związane z wyglądem fizycznym. Ciągle analizujesz wady i zalety potencjalnego partnera, snujesz plany na przyszłość, potrafisz przewidywać różne problematyczne sytuacje i znaleźć ich rozwiązanie. W Twoim analizowaniu nie ma nic złego jednak ciężko Ci znaleźć Ci kogoś kto spełniłby wszystkie twoje oczekiwania.

Wiesz, że lepiej być samej niż w związku z niewłaściwą osobą

Tutaj również nie ma nic złego. Dzięki twojej umiejętności analizowani doskonale wiesz czym może skończyć się relacja z niewłaściwą osobą i świadomie wybierasz samotność.

Jesteś świadoma, że związki się czasami rozpadają

Zdajesz sobie sprawę z tego, że zdecydowana większość, nawet długoletnich związków się rozpada. Z tego powodu potrzebujesz w wiele więcej czasu by naprawdę zaangażować się w nową relacje i jesteś po prostu ostrożna.

Bywasz nieśmiała

Inteligentne osoby są czasami odbierane jako nieśmiałe. Prawda jest taka, że czasami sprawiają takie wrażenie dla osób co do których mają pewność, że nie mają z nimi zbyt wiele wspólnego. Nie chcesz tracić czasu na rozmowę i otwieranie się przed kimś z kim nie nadajesz na tym samym poziomie intelektualnym.

Potrafisz się obronić

Doskonale zdajesz sobie sprawę, że druga osoba może Cię skrzywdzić. Jesteś świadoma tego zagrożenia, dlatego potrafisz stawiać wyraźne granice.