w

Dla kobiety historia jest nieistotna. Liczy się to, co czuje w danej chwili

To, jak zachowywałeś się dotychczas, nie ma dla kobiety znaczenia. Mężczyzna może być ideałem przez dziesięć lat, ale jeśli jest dupkiem przez trzydzieści sekund, jego kobieta będzie się zachowywać tak, jakby zawsze nim był. Kobieta reaguje na dany, „energetyczny” moment, zapominając o historii przeszłych dokonań swojego mężczyzny. To, jak mężczyzna zachowywał się w przeszłości, jest nieistotne dla uczuć kobiety w danej chwili. Mężczyźni w dużej mierze opierają się na historii zachowań innych mężczyzn, więc myślą, że ich własna przeszłość powinna się jakoś liczyć. Jednak dla kobiety to nie ma żadnego znaczenia.

fot. unsplash.com

To był długi i ciężki dzień w pracy. W końcu wracasz do domu, a twoja kobieta jest poirytowana. Zapomniałeś, że tego wieczoru mieliście iść na kolację z parą znajomych, jednak godzina spotkania dawno minęła. Ona jest wściekła.

Przepraszam, że się spóźniłem, ale to wyjątkowa sytuacja. Nie pracowałem do późna miesiącami, ale dzisiaj musiałem. Pewnie nawet nie pamiętasz, kiedy ostatni raz zapomniałem o wyjściu, które razem zaplanowaliśmy. Prawie nigdy nie zapominam o tego typu sprawach.

No cóż, ale dzisiaj zapomniałeś i to się liczy.

Nie ma sensu łagodzić jej złości, odnosząc się do twojej wspaniałej przeszłości. Dla kobiety historia jest nieistotna. Liczy się to, co czuje w danej chwili. Jeśli teraz ją zawiodłeś, nie ma znaczenia, że nie zawiodłeś jej przez ostatnie miesiące, a nawet lata. Twoje przeszłe sukcesy nic dla niej nie znaczą teraz, kiedy czuje, że ją rozczarowałeś.

Tobie, jako mężczyźnie, zapewne łatwiej jest przebaczać i zapominać okazjonalne błędy innych mężczyzn, którzy w przeszłości zachowywali się w porządku. Oczywiście wkurza cię, kiedy mężczyzna jest niespójny i nie dotrzymuje słowa. Ale nawet duże błędy dość łatwo puścić w niepamięć, kiedy popełnił je ktoś, kto generalnie jest nieskazitelny. Wiesz, że naprawdę się stara, a jeden czy dwa błędy są rzadkim wyjątkiem.

Jednak dla kobiety przeszłość jest całkowicie nieistotna. Jedno niewłaściwe słowo podczas pięciogodzinnej sesji kochania się, która pod każdym innym względem była wspaniała, może załamać twoją kobietę tak dogłębnie, jakbyś przez dwie godziny bez przerwy popełniał błędy.

Zamiast się wściekać, że tak się poirytowała tym jednym małym błędem pośród długiego pasma sukcesów, natychmiast zmień między wami energię. Pamiętaj, przeszłość jest dla niej nieistotna, więc zapomni o twoim potknięciu równie łatwo jak o twoich sukcesach. Gdy tylko zobaczysz, że jest zasmucona, natychmiast weź się za potęgowanie szczęścia. Zaskocz ją swoją miłością. Spraw, aby się uśmiechnęła, rozbaw ją swoim poczuciem humoru. Poliż w szyję, albo podnieś do góry i udawaj, że jesteś King Kongiem. Zaskocz ją w jakiś kochający sposób, a złe emocje zostaną puszczone w niepamięć. Twoja chwilowa porażka będzie skutecznie wymazana i stanie się nieistotna.

Odbuduj miłość i szczęście w chwili obecnej i nie usprawiedliwiaj swojego małego błędu, odnosząc się do długiej serii sukcesów z przeszłości.

 

Fragment z książki Davida Deidy – Droga prawdziwego mężczyzny