w

Gdy kobieta nie chce bliskości. Poznaj 3 powody

Bliskość jest niezwykle ważna w życiu każdego człowieka. Jeżeli nie pragniemy bliskości, szczególnie z osobą, z którą jesteśmy w związku i która (teoretycznie) kochamy, to nie jest to dobry znak.

Zazwyczaj powodów niechęci do zbliżeń może być bardzo wiele, ale głównie dzielimy je na trzy podstawowe.

Poznaj je:

Gdy kobieta nie chce bliskości – przyczyny zdrowotne

Wzbranianie się przed bliskością może być konsekwencją np. leczenia. Niektóre leki mogą obniżać libido. Nie zawsze jednak przyczyną mogą być leki. Ogromne zmęczenie (np. z racji opieki nad dziećmi) i co za tym idzie – niewyspanie, a do tego zmiany w organizmie kobiety jak np. menopauza czy ciąża.

To częste powody obniżenia chęci bliskości Przyczyną może być też dyskomfort związany z innymi niepożądanymi dolegliwościami związanymi z miejscami intymnymi.

Gdy kobieta nie chce bliskości – przyczyny emocjonalne

Stan emocjonalny ma ogromny wpływ na chęć bliskości. Jednym z podstawowych jego wrogów jest stres, np. ten związany z pracą. Nadmierne stresowanie się odbiera radość z tych przeżyć. Niezwykle istotne jest też podejście do tego, jak wyglądamy. Normy społeczne i „właściwe” postrzeganie ciała, których jesteśmy uczeni od dzieciństwa, nie sprzyjają swobodzie i radości w tej materii.

Wiele osób, przede wszystkim kobiet, wstydzi się tego, jak wygląda. A to przekuwa się na podejście do tych spraw. Wiele przedstawicielek płci pięknej uważa, że nie są w stanie sprostać wymaganiom facetów. Tymczasem panowie często wcale takowych nie posiadają. Chcą po prostu czerpać przyjemność z bliskości, tak jak kobiety.

fot. Pixabay.com

Oczywiście przyczyny emocjonalne są też inne. Epizody depresyjne, frustracja, toksyczne myśli – to wszystko sprawia, że odechciewa nam się coraz bardziej. Chęci bliskości sprzyja radość z życia. Pozytywne podejście, odbija się na wielu sferach naszego życia, także i na tej.

Gdy kobieta nie chce bliskości – problemy w związku

Nie da się ukryć, że problemy w związku często przekładają się na te kwestię. Gdy między ludźmi w związku nie układa się najlepiej, nierzadko dochodzi do kłótni i innych nieprzyjemnych sytuacji, to najprawdopodobniej życie intymne także kuleje.