w

Czy nie oczekujesz zbyt wiele? Kilka rzeczy, których NIE powinnaś wymagać od swojego Mężczyzny

Nadmierne oczekiwania mogą zniszczyć nawet świetnie zapowiadający się związek. Warto pamiętać, że ideałów nie ma, a zbyt duże wymagania często są źródłem trudności w zbudowaniu trwałej relacji.

Sprawdź, jakich błędów nie popełniać, jeśli nie chcesz, aby mężczyzna twojego życia został przytłoczony twoimi roszczeniami.

Czego nie powinnaś wymagać od swojego mężczyzny?

Zrozumienia każdego problemu

Nie można zaprzeczyć tezie, że kochający się partnerzy powinni być również dobrymi przyjaciółmi. To w końcu w nich pokładamy nadzieje dotyczące wsparcia i towarzystwa w najważniejszych chwilach swojego życia – i tych dobrych, i złych.

Nie powinnaś jednak oczekiwać, że partner zrozumie twój każdy problem i zawsze zareaguje właśnie tak, jakbyś chciała. Zastanów się czy zamiast kolejny raz opowiadać mu o konflikcie z koleżanką z pracy, nie lepiej spotkać się na babskie pogaduchy z przyjaciółkami.

Dostosowywania się do twoich planów

Kochający mężczyzna bierze pod uwagę twoje plany, lecz nie oznacza to, że jest na każde twoje skinienie. Nie wymagaj od niego, że rzuci wszystko, aby spędzić z tobą romantyczny wieczór. Daj mu również szansę, aby sam zaplanował dla was czas.

Nawet jeśli jesteś urodzoną organizatorką, warto czasem zrezygnować z tej „funkcji” i dać się wykazać komuś innemu.

Rezygnacji z męskich spotkań

Pamiętaj, że w zdrowym związku obie osoby mają prawo mieć swój własny świat. Jeśli twój partner nie stawia spotkań ze znajomymi na pierwszym miejscu i nie zaniedbuje waszej relacji nie namawiaj go, żeby zrezygnował z męskich spotkań.

Spędzanie czasu „osobno” nie sprawia, że wasza miłość maleje. Wręcz przeciwnie, pozwoli wam dbać o ważne dla was przyjaźnie, a do tego utrzymać psychiczną równowagę.

Zerwania lub ograniczenia kontaktu z rodzicami

Nigdy nie powinnaś wymagać, aby twój mężczyzna zerwał kontakty ze swoimi bliskimi, nawet jeśli widzisz, że nie należą one do najlepszych. To, czy będzie chciał się z nimi spotykać powinno być jego samodzielną decyzją.

Pod żadnym pozorem nie powinnaś również namawiać do ograniczenia kontaktu z rodziną, jeśli po prostu za nią nie przepadasz. Twoja niechęć nie daje ci przyzwolenia do psucia rodzinnych więzów.