w

Jeśli nie zrobisz w życiu tych kilku rzeczy, możesz tego bardzo żałować!

Codziennie podejmujemy decyzje, które mają wpływ na nasze życie. Czasem są one dobre, a czasem okazują się największymi pomyłkami. W wielu przypadkach dopiero po latach zauważamy konsekwencje swoich czynów.

Tego, co zrobiliśmy w życiu oraz tego czego nie zrobiliśmy… a mogliśmy. Jak się okazuje o błędach szybko zapominamy, a najbardziej żałujemy niewykorzystanych szans.

Sprawdź, jakich niepodjętych działań możesz żałować wraz z upływem lat.

Realizacja marzenia, które ciągle chodzi ci po głowie

Życie bez marzeń byłoby nudne i smutne. To właśnie one napędzają nas do działania. Niestety, wielu ludzi z góry zakłada, że ich realizacja się nie uda. Czasami mimo dobrych okazji nie potrafią zdecydować się na konkretne kroki.

Być może ciągle chodzi ci po głowie wyprowadzka do innego miasta, odległa podróż, a może rozpoczęcie studiów zupełnie nie związanych z tym co robisz? Jeśli nie postarasz się zrealizować swojego największego marzenia, możesz tego mocno żałować.

Odejście z niesatysfakcjonującej pracy

Praca ma to do siebie, że nie wszyscy chodzą do niej ochoczo. Mimo że dla niektórych ludzi ich praca jest równocześnie największą pasją, większość z nas chodzi do niej w celach czysto zarobkowych. Nie ma w takiej sytuacji nic dziwnego, o ile nie powoduje ona skrajnego niezadowolenia.

Jeśli twoja praca jest powodem silnego stresu, odejście z niej może być najlepszym rozwiązaniem. Podejmowanie tego typu decyzji nie należy do łatwych, ale po latach możesz mocno żałować straconego zdrowia i zszarganych nerwów.

Wybaczenie innym błędów

Kłótnie i niesnaski często prowadzą do sytuacji, w której kontakty z niegdyś bliskimi nam ludźmi rozluźniają się, a nawet urywają. Czasami żal, który do kogoś żywimy jest na tyle silny, że nie potrafimy o nim zapomnieć.

Z kolei kiedy emocje przestygną mamy obawy przed wyciągnięciem ręki. Niewybaczenie błędów i utracenie osób, które dużo dla ciebie znaczyły może być kolejną rzeczą, której będziesz żałować w przyszłości.

Odcięcie się od toksycznych ludzi

Jeśli tkwisz w relacji, która nie daje ci szczęścia, a zamiast tego wyzwala szereg zmartwień, najprawdopodobniej trudno ci znaleźć siłę lub sposób na zmianę tej sytuacji. Musisz jednak wiedzieć, że czasami odcięcie się od tego typu osób jest najlepszym rozwiązaniem.

Po latach możesz bowiem mocno żałować, że straciłaś tak wiele czasu spędzając go w towarzystwie niewłaściwych osób.

 

fot. Mariusz Kowal/Ewa Sobkowicz