w

Człowiek, który nie potrafi kochać. O problemie z zaangażowaniem mówi coraz więcej osób!

Niestety coraz częściej spotykamy ludzi, którzy nie są zdolni do miłości. Dlaczego istnieją ludzie, którzy nie potrafią kochać?

Podstawą takiego stanu rzeczy jest to, że są to osoby, które przede wszystkim nie kochają samych siebie, a skoro nie kochają siebie, nie potrafią pokochać też innych. Zdarza się, że przyczyną takiego stanu rzeczy są wydarzenia z dzieciństwa, brak relacji i miłości w rodzinie wyjściowej takiego człowieka.

Czy taka osoba swoim zachowaniem może zdradzić nam, że nie jest zdolna kochać?

fot. pexels.com

Może, poniżej przedstawiamy kilka przykładów, dzięki którym możemy poznać, że ktoś nie jest zdolny do miłości.

Obwiniają innych

Ludzie niepotrafiący kochać bardzo często obwiniają innych za swoje problemy. Ich myślenie jest ograniczone i nie potrafią rozwiązywać problemów w sposób dojrzały emocjonalnie.

Tworzą wymówki

Kiedy Cię ranią, zawsze mają jakąś wymówkę. Może słyszałaś już teksty w stylu „przepraszam, byłem pijany” albo „zazwyczaj się tak nie zachowuje”. Jeżeli tak, to powinna zaświecić Ci się czerwona lampka, bo być może masz do czynienia z kimś, kto nie potrafi kochać.

Szybko się poddają

Jeżeli z relacji z kimkolwiek nie mają korzyści, to bardzo szybko rezygnują. Nie myślą o innych. Potrafią z dnia na dzień zostawić swoją partnerkę bez słowa.

Nie potrafią rozmawiać

Na początku nie reagują rozmową na nieporozumienia tylko duszą wszystko w sobie, aż pewnego dnia frustracja narasta do tego stopnia, że po prostu wybuchają.

Są wycofani emocjonalnie

Jeżeli związek przestaje go satysfakcjonować zaczyna wycofywać się z niego emocjonalnie. Ty możesz starać się, zmieniać się dla niego a on pozostaje jakby obojętny.

Są nieszczęśliwi

Człowiek, który nie darzy miłością samego siebie przez co nie potrafi kochać drugiej osoby jest smutny. Nie potrafią w niczym odnaleźć pełni szczęścia, przede wszystkim przez to, że sami do końca nie wiedzą kim są.

Są egoistami

Z człowiekiem, który nie potrafi kochać, nie ma kompromisów. Ich potrzeby, ich opinie będą zawsze na pierwszym miejscu.

Przejmują się opinią innych

Oczywiście, jeśli jest pozytywna. Karmią się pochwałami, ale krytyki nie potrafią przyjąć.