w

Zakochaj się w nim drugi raz

Pewnego dnia odnalazłaś miłość swojego życia, wszystko było jak z bajki, zaręczyny, piękny ślub, miesiąc miodowy. Później przyszła codzienność, na początku jeszcze była kolorowa, wszystko robiliście razem jednak czas płynął nieubłaganie a codzienność z Nim zaczynała tracić kolory. W pewnym momencie zauważyłaś może, że Twoje uczucia względem partnera nie są już tak intensywne jak na początku.

fot. pexels.com/AndrewNeel

Coraz częściej zaczynałaś odczuwać samotność, może zaczęłaś się zastanawiać czy w ogóle go jeszcze kochasz?

To normalne, że z biegiem czasu nasze uczucia względem partnera zmieniają się. Ta pierwsza, najbardziej intensywna faza zakochania nie trwa wiecznie, jednak możemy coś zrobić, aby poczuć te „motylki” w brzuchu tak jak było na początku znajomości.

Nie zakładaj, że wszystko o sobie wiecie

To, że czujecie się ze sobą dobrze, wcale nie musi oznaczać, że wszystko o sobie wiecie. Wręcz przeciwnie. Jeżeli założysz, że wszystko o nim wiesz to możesz przegapić wiele istotnych rzeczy. Spróbuj codziennie odkrywać go na nowo, w najdrobniejszych sprawach przyglądaj się jego reakcjom, a wiele cię jeszcze może zaskoczyć.

Nie rozpamiętuj przeszłości

Przestań wracać myślami do sytuacji w których czułaś się skrzywdzona. Wracając ciągle do przykrych wspomnień twój mózg zacznie projektować podobne sytuacje na przyszłość, a wtedy możesz odebrać jego niektóre zachowania jako zamiar wyrządzenia przykrości Tobie.

Okaż współczucie i zrozumienie

Bardzo często okazujemy współczucie i zrozumienie koleżankom czy przyjaciółkom. Z drugiej strony zapominamy, że nasz partner też czasami tego potrzebuje. Kiedy Twój mężczyzna ma gorszy dzień nie złość się na niego, nie strzelaj focha tylko postaraj się być dla niego wsparciem.

Znajdź dla Was czas

Być może jesteście już bardzo długo razem, może macie dzieci i całe wasze życie zaczęło kręcić się między pracą, domem i obowiązkami rodzicielskimi a smsy, które do siebie wysyłacie są tylko listą zakupów i spraw do ogarnięcia. Weź głęboki oddech i w całej tej gonitwie spróbuj znaleźć trochę czasu dla Was. Nie chodzi tu o ilość, ale jakość. Taka chwila we dwoje pozwoli Wam na nowo zbliżyć się do siebie.

Razem się śmiejcie

Związek pełen śmiechu i radości to silny, szczęśliwy związek. Nie oznacza to, że od dziś wszystko masz obracać w żart, ale spróbuj znaleźć chwile na wspólne wygłupy.

Wracaj myślami do Waszych pierwszych spotkań

Postaraj się przywołać wspomnienia tych chwil, kiedy dopiero co się poznaliście. Spróbuj poczuć ten dreszcz emocji towarzyszący Waszym pierwszym randkom. Postaraj się przypomnieć co takiego w nim Cię urzekło, że jesteście razem już tak długo. Opowiedz mu o tym, zacznijcie wspominać Wasze pierwsze chwile wspólnie, a być może wróci ta ekscytacja i zauroczenie, które Was dawno temu połączyło.