w

Co zrobić, żeby on do mnie wrócił? Czy istnieją sposoby, aby skłonić kogoś do powrotu?

„Odchodzę”. To słowo potrafi zwalić z nóg i sprawić, że ułożony i bezpieczny świat zostaje tylko wspomnieniem. Wiele kobiet nie potrafi dopuścić do siebie myśli o rozstaniu i usilnie zastanawia się, co zrobić, aby ukochany wrócił. Czy są działania, które mogą przynieść pożądany rezultat?

Co na pewno się nie sprawdza?

Pierwszym odruchem, który ma większość porzuconych, a nadal zakochanych osób, jest prośba o powrót i danie sobie drugiej szansy. Nawet, jeśli nie jest to wyrażone bezpośrednio, świadczą o tym bezustanne próby spotkań i przywrócenia tego, co było. Niestety, usilne dążenie do kontaktu ma zazwyczaj odwrotny skutek. Jeśli ktoś zadecydował o rozstaniu, natarczywe namawianie go do powrotu może wywołać jedynie irytację.

Zadaj sobie ważne pytanie

Jeśli przeżywasz tego typu sytuację, zadaj sobie pytanie co tak naprawdę w obecnej chwili ci doskwiera. Tęsknota za ukochanym, czy tęsknota za czyjąś bliskością, obecnością i poczuciem bezpieczeństwa? Być może tak uparcie chcesz, żebyście do siebie wrócili, wcale nie dlatego, że według ciebie był to „twój jedyny”. Powodem tego pragnienia może być strach przed samotnością i uczucie nagłej pustki. Istnieje wiele przykładów, w których rozpad związku wydaje się być największą tragedią, ale po czasie okazuje się, że owa miłość tylko wydawała się być tą niezwykłą i najważniejszą.

Bez tego się nie obejdzie!

Kiedy mimo pytań skierowanych w głąb siebie, nadal tli się w tobie nadzieja na powrót pamiętaj o dwóch krokach, które są kluczowe dla twojej przyszłości.

Zrozumienie przyczyn

Czy wiesz dlaczego tak naprawdę doszło do rozstania? Być może był problem, którego mimo nalegań drugiej strony nie starałaś się rozwiązać? Może coś zaniedbałaś, ale wciąż widzisz, że twojemu ukochanemu na tobie zależy? Jeśli tak jest, możesz starać się naprawić popełnione błędy lub wyciągnąć wnioski na przyszłość. Kiedy jednak powodem rozstania jest wypalenie się uczuć, porzucenie cię dla innej osoby, czy zupełny brak zaangażowania, nie licz na happy end. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej dla ciebie.

Wprowadzenie zmian

Gdy już zauważyłaś pewne zależności, wprowadź w swoje życie zmiany. Nie kieruj się jednak żądzą zemsty lub udowodnienia czegoś swojemu byłemu. Zrób to dla siebie.