w

Co zrobić, gdy Twój partner Cię zdenerwuje?

Irytacja często towarzyszy związkom. Partner denerwuje nas z różnych powodów. Często wywołuje impuls, który roznieca ogromny ogień. Tymczasem warto nauczyć się sobie z tym radzić. Od prostego zdenerwowania niedaleka już droga do przekroczenia pewnych granic. A tego lepiej unikać – dla związku, dla siebie, dla partnera. Jak sobie pomóc w tych trudnych sytuacjach? Co prawda robić, aby jednak zachować spokój? Podpowiadamy!

awantura
Fot. Pixabay.com

1. Weź kilka głębokich oddechów

Partner bardzo Cię zirytował? Powiedział coś, co wyprowadziło Cię z równowagi? Postaraj się nie odpowiadać od razu. Najpewniej pokieruje Tobą impuls i powiesz coś, czego będziesz żałować. Odczekaj chwilę, weź kilka oddechów. Jeżeli nadal narasta w Tobie złość, odczekaj dłużej. Daj sobie czas, nawet jeśli partner będzie naciskał. Powiedz, że potrzebujesz chwili, masz do tego pełne prawo.

2. Nie pozostawiaj niedopowiedzianych spraw

Partner zostawił znowu bałagan? Zamiast rzucać jego rzeczami i wychodzić w złości z pokoju, po prostu powiedz, co Cię irytuje. Staraj się wtedy nie podnosić głosu. Wytłumacz, co Twoim zdaniem jest nie w porządku. Spróbujcie dojść w tej kwestii do porozumienia. Jesteście dorośli i na pewno się to uda. Ważne, by w sytuacjach napiętych nie zachowywać się jak dzieci.

3. Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa

Choć wspomnieliśmy już o tym w punkcie drugim, to jednak warto podkreślić to jeszcze raz. Rozmowa jest kluczowa nie tylko w stresowych czy napiętych sytuacjach.

4. Pamiętaj o sobie

W tym wszystkim pamiętaj o sobie. Jeżeli nawet proste rzeczy wyprowadzają Cię z równowagi, to może oznacza, że jesteś przemęczony? Zwróć uwagę na siebie i swoje potrzeby. Spróbuj więcej się relaksować i realizować to, co dla Ciebie jest ważne. To może bardzo pozytywnie odbić się na Twojej relacji.

5. Uprawiaj sporty

Aktywność fizyczna pomaga nie tylko w utrzymaniu atrakcyjnej sylwetki. Pomaga rozładować też napięcie. To po prostu inwestycja w Ciebie, Twoje samopoczucie i… Twój związek. Może się bowiem okazać, że regularne treningi pomogą Ci w panowaniu nad emocjami podczas napiętych sytuacji.