w

Nie próbuj żyć tak aby nikogo nie skrzywdzić!

Świat dosłownie wali Ci się pod nogami, ale pomimo to robisz wszystko, aby nikogo wokół nie skrzywdzić? Chcesz wszystkich uszczęśliwić, a na końcu okazuje się, że i tak nie możesz sprostać temu wyzwaniu i osobą najbardziej pokrzywdzoną jesteś Ty sama? Wydaje się znajome? Jasne! To dzieje się zawsze, gdy staramy się aż za bardzo.

Tymczasem rozwiązanie jest proste: nie próbuj żyć tak, aby nikogo nie skrzywdzić. Bądź szczęśliwa, a wówczas wszystko wokół samo się ułoży! Zaufaj nam!

Jesteś odpowiedzialna jedynie za własne szczęście

Każdy decyduje o swoim życiu i to w naszych rękach leży nasze osobiste szczęście. Nikt, poza nami samymi, nie jest w stanie nas uszczęśliwić. Nikt nie wie, co nam jest potrzebne do spełnienia bardziej niż my sami. Nie możemy obarczać kogoś ciężarem naszej krzywdy, ale też nie możemy czuć się odpowiedzialnym za życie i szczęście innych.

Nie da się być idealną pracownicą, koleżanką, przyjaciółką, matka i żoną. Prawda jest taka, że ludzie mają odmienne oczekiwania, marzenia i pragnienia. U różnych osób, które nas otaczają, niejednokrotnie stoją one w sprzeczności ze sobą. Kiedy więc próbujemy uszczęśliwić jedną, to jednocześnie krzywdzimy inną. Z tego też względu powinniśmy żyć tak, aby czuć się dobrze samymi ze sobą. Robić dobrze sobie, ale nie krzywdzić przy tym innych, a jednocześnie starać się nie wchodzić w kompetencje innych osób stojących na drabinie ku własnemu szczęściu.

Nie próbuj żyć tak aby nikogo nie skrzywdzić

Nie próbuj żyć tak, aby nikogo nie skrzywdzić

Jak już powiedzieliśmy, uszczęśliwiając jedną osobę często doprowadzamy do krzywdy innej. Najczęściej jednak troszcząc się o dobro innych, zupełnie zapominamy o własnym. Podejmowanie prób życia w sposób, który na 100% nikomu nie wyrządzi krzywdy zwyczajnie nie ma sensu. Przejmowanie się groźbami „powracającej karmy” również nie. Rób tak, aby Tobie było dobrze, a wszystko wokół samo się ułoży. Gwarantujemy!