w

Co zrobić, gdy ona nie chce dzieci?

Gdy się poznaliście, poczułeś, że to właśnie ona. Tyle Was łączy i tak wspaniale czujecie się w swoim towarzystwie. Brzmi jak perspektywa super udanego związku. Czy jednak na pewno to się uda skoro… ona nie chce dzieci, a Ty od zawsze ich pragnąłeś?

Tak naprawdę nie da się przecież tego pogodzić. Nie możesz jej zmusić do posiadania dzieci. Przecież decyzja o posiadaniu potomstwa jest niezwykle ważna, chyba najważniejsza w życiu. Nie będzie można jej cofnąć, a zmieni życie o 180 stopni. Dlatego nie szantażuj ukochanej – to najgorsze co możesz zrobić dla niej, dla siebie i dla małego człowieka, który może się pojawić. Dzieci powinny rodzić się tam, gdzie są chciane – gdzie będą kochane. A może jest jednak szansa, by ona zmieniła zdanie?

nie zrujnować swojego małżeństwa

Upewnij się, że jest pewna swojej decyzji

Przede wszystkim dużo rozmawiajcie na ten temat. Nie skreślaj tego związku od razu, szczególnie jeśli czujesz, że TO WŁAŚNIE TO. Być może ona ma za sobą smutne doświadczenia, które ukształtowały taką, a nie inną deklarację na temat posiadania/nieposiadania dzieci. Spróbuj to z niej wyciągnąć, ale nic na siłę. Jeżeli będzie się łamać, płakać i przede wszystkim – jeśli będzie chciała o tym rozmawiać, to nie odsuwaj się od niej. Zaproponuj wizytę u psychologa – nawet jeśli ona nie zmieni finalnie zdania, to terapia pomoże jej samej. I Tobie przy okazji.

Czy jest szansa, że zmieni zdanie?

Zadaj jej to pytanie. Ona najpewniej nie będzie znała 100-procentowej odpowiedzi. Jednak nawet jeśli powie, że szansa istnieje, to Ty podejmujesz jednak niejako ryzyko, że spędzicie razem lata, a i tak nie doczekasz się potomstwa.

Czy Ty na pewno chcesz dzieci?

A może spróbuj odwrócić sytuację i sam zadaj sobie pytanie, czy aby na pewno Ty chcesz mieć dzieci? Może wydaje Ci się, że o tym marzysz, bo byłeś wychowywany w środowisku, gdzie posiadanie potomstwa było czymś całkowicie powszechnym i wręcz koniecznym. Przemyśl to i też pozwól sobie na rozmowę ze specjalistą.

Dajcie sobie czas, ale znajcie ryzyko konsekwencji

Jeśli się kochacie i nie potraficie się rozstać, a nadal ta kwestia Was dzieli – możecie zostać razem i zobaczyć, jak sytuacja się rozwinie. To oczywiście ryzykowne i może też na dłuższą metę okazać się męczące.

Zobacz także: Gdy kobieta nie chce bliskości. Poznaj 3 powody