w ,

Budzisz się czasem w środku nocy? Sprawdź, jaki może być powód

Zdarza ci się czasem obudzić w środku nocy? Śpisz sobie spokojnie, a nagle coś Cię wybudza i nie pozwala zasnąć.

pexels

Przeczytaj i zobacz czy nie znajdziesz a naszym artykule przyczyny swoich nocnych pobudek.

Temperatura

Naukowcy twierdzą, że najlepsza temperatura w sypialni powinna wynosić pomiędzy 16 a 19 stopni Celsjusza. Budzisz się, bo być może jest Ci po prostu za gorąco lub za zimno. Warto zatem zwrócić uwagę na to, czy temperatura w Twojej sypialni jest odpowiednia.

Diureza nocna

Brzmi fachowo i nie wiesz, o co chodzi? To prosty problem polegający na tym, że budzisz się w środku nocy, bo po prostu musisz iść do toalety.

Zdarza się, że za ten fakt odpowiedzialne są hormony i warto wybrać się do lekarza albo zwrócić uwagę czy nie wypijasz za dużo wody przed położeniem się do łóżka.

Bezdech senny

Ta przypadłość często dotyka mężczyzn po 50 roku życia, ale może przydarzyć się każdemu. W środku nocy dochodzi do zatrzymania oddechu i Twój organizm wybudza się, aby zaczerpnąć powietrza.

Jeżeli palisz papierosy, to jest to sygnał, aby jak najszybciej zerwać z nałogiem, choć nie tylko papierosy mogą być winne. Równie dobrze może okazać się, że Twoja przegroda nosowa wymaga korekty dlatego, jeżeli zdarzyło Ci się w środku nocy obudzić i gwałtownie oddychać musisz skonsultować się z lekarzem.

Zespół niespokojnych nóg

Inaczej znany jako RLS. Osoba cierpiąca na tę przypadłość odczuwa niepokój w stopach i nogach, tak jakby mrowienie, potrzeba ruszania, zginania czy rozprostowywania stopy.

Doraźnie mogą pomóc ciepłe kąpiele czy masaż.

Zgaga

Położyłeś się spać po tym, jak zakosztowałeś smaków ostrej meksykańskiej kuchni? Czujesz pieczenie w żołądku, które wybudza Cię ze snu? Żeby tego uniknąć, staraj się unikać jedzenia ciężkich i ostrych potraw przed położeniem się do łóżka.

*Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny i nie zastąpi konsultacji ze specjalistą.