w ,

Poranne wstawanie. Te nawyki Ci je utrudniają. Czas to zmienić!

Wczesne wstawanie nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy na świecie, ale istnieją sposoby, które sprawią, że początek dnia będzie należał do udanych. Większość z nas popełnia te same błędy, które sprawiają, że mamy dość swojego życia. Czas to zmienić!

pixabay.com

Pozycja

Jeśli masz zamiar wstać, nigdy nie rób tego z pozycji embrionalnej. Rozciągnij się! Cały dzień będzie wtedy należeć do Ciebie.

Bałagan

Nie zostawiaj sprzątnięcia łóżka na później. Będzie to podświadomie ‘siedzieć’ w Twojej głowie i sprawi, że dzień będzie chaotyczny. Od razu gdy wstaniesz, zabierz się za posłanie łózka. Zajmie Ci to maksymalnie dwie minuty!

Rutyna

Najważniejsze, aby nie wbić się w żadne schematy, ponieważ to właśnie one sprawiają, że odechciewa nam się rano wstawać. Może pora zrobić coś szalonego? Zacznij dzień od kąpieli albo zatańcz przy ulubionej piosence.

Drzemka

Nigdy więcej jej nie ustawiaj. Rozleniwia i sprawia, że w podświadomości wiemy, że możemy spać odrobinę dłużej, co często przeradza się w zabójczy pęd do pracy. Poza tym to sprawia, że jesteśmy bardziej zmęczeni, niż gdybyśmy wstali od razu.

Sprawdzanie poczty i wiadomości na telefonie

Nigdy tego nie rób! Psujesz wzrok, ale przy okazji tracisz wiele cennych minut. Przecież wszyscy wiemy, że nie skończy się tylko na sprawdzeniu poczty.

Ciemność

Gdy już się obudziłeś, od razu włącz światło. Absolutnie nie wykonuj czynności, gdy w pokoju jest ciemno. To dla Twojego ciała sygnał, że jeszcze może sobie leniuchować. A tego chyba nikt nie chce, prawda?