w

Błędy, które powinnaś popełnić w swoim życiu!

Błędy to coś, czego większość ludzi stara się unikać. Ich popełnienie wywołuje bowiem negatywne uczucia i przez wielu traktowane jest jako swoista porażka. Usilna chęć unikania błędów może jednak przynieść o wiele więcej szkód, niż pożytku. Jak to możliwe i dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta. To właśnie nasze niepowodzenia lub złe decyzje sprawiają, że otrzymujemy solidną dawkę wiedzy o świecie i sobie samym. Bez porażek nie umielibyśmy przecież rozpoznać sukcesu.

Jakie błędy powinnaś więc popełnić w życiu?

Zatracenie się w nieszczęśliwej miłości

Choć wiele osób marzy, że ich pierwsza miłość będzie tą jedyną i „na zawsze”, najczęściej życie tworzy odmienny scenariusz. Fatalne zauroczenie i miłość pełna łez nie są jednak czymś bezcelowym. Kiedy już mija największa rozpacz, możesz stać się silniejsza. Dostajesz od losu najlepszy dowód na to, że każdy smutek w końcu ma swój kres, a po burzy wychodzi słońce.

Podjęcie pracy niezgodnej z oczekiwaniami

Marzysz o idealnej dla siebie pracy? Podejmowanie się różnych działań, czasem całkowicie niezgodnych z twoją wizją, jest niezwykle ważne, aby to osiągnąć. To właśnie doświadczenia, które dzięki temu otrzymujesz, dają ci możliwość zweryfikowania czego naprawdę pragniesz, a co nigdy nie sprawi ci radości.

Nieposłuchanie rozsądnych rad rodziców

Przeciwstawienie się rodzicom i pójście swoją drogą jest kluczowe dla kształtowania się tożsamości. Typowy bunt jest specyficzny dla okresu nastoletniego, ale nawet w późniejszych latach odrzucenie rozsądnych rad może być budujące. Dlaczego? Każdy człowiek uczy się na swoich błędach. Z czasem, kiedy pojawia się u niego pokora, zaczyna sam sięgać po cenne wskazówki.

Wybranie rozrywki zamiast pilnych obowiązków

Zarywanie nocy w celach rozrywkowych i zrzucanie obowiązków na dalszy plan być może nie jest czymś, co należy pochwalać, ale skrajny perfekcjonizm również nie. Warto więc mieć na swoim koncie ten błąd i samemu uznać czy było warto.

Zaufanie niewłaściwym osobom

Związki i przyjaźnie mają to do siebie, że weryfikuje je czas lub pojawiające się na horyzoncie problemy. Jeśli masz na swoim koncie relacje z niewłaściwymi osobami, nie odbieraj tego jako porażkę i coś, co należy wymazać z pamięci. To właśnie dzięki tym wydarzeniom teraz wiesz komu naprawdę możesz zaufać.