w ,

6 brutalnych prawd o życiu

Bardzo często nie układa nam się w życiu, tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Często porównujemy się do innych i w starciu z tymi porównaniami wypadamy blado.

Prawda jest taka, że wszyscy jesteśmy do siebie bardzo podobni, różni nas tylko pochodzenie. Poniżej przedstawiamy 6 prawd o życiu, które lepiej wziąć sobie do serca.

1# Ciężka praca to podstawa

To jest prawdopodobnie ostatnia rzecz, jaką chciałbyś usłyszeć, ale niestety to prawda. Każdy na pewnym etapie swojego życia doświadcza wypalenia, ale nie można dać się jemu zawładnąć. Wyobraź sobie, że kiedy dzięki ciężkiej pracy osiągasz już wymarzony sukces, to nie pozostaje nic innego, jak tylko odpocząć i odcinać kupony.

2# Utknąłeś

W całym swoim życiu spotykamy wiele osób, w pracy w życiu osobistym, ale na końcu to przez kogo jesteśmy otoczeni to tylko nasz wybór. Więc jeśli narzekasz na szefa, chłopaka czy przyjaciół to tylko Ty jesteś winien nie oni. Ty ich sobie wybrałeś.

3# Mówienie „nie” to opcja

Możesz być osobą, która na wszystko ma zawsze tylko swoje zdanie lub wręcz przeciwnie kimś, kto zgadza się zawsze na wszystko. Obie postawy mogą nie do końca być dobre, najlepiej znaleźć złoty środek i używać słowa „nie” wtedy może być to przydatne.

4# Uważaj, czego sobie życzysz

Czasem wydaje nam się, że to do czego dążymy, zaspokoi nasze pragnienia i całą swoją energię poświęcamy na tego, aby w końcu tego dopiąć. I tak nagle może się okazać, że mamy już naszą wymarzoną pracę, ale z szefem rodem z horroru. Lepiej czasem zachować zimną krew, wybadać grunt, po którym stąpamy lub zasięgnąć rady od kogoś zaufanego.

5# Nic Ci się nie należy

To, że na coś się napracowałeś, nie oznacza, że masz do tego prawa. Życie czasem weryfikuje masze plany i marzenia, jedyne co można wtedy zrobić to po prostu odpuścić.

6# Porażka jest w porządku

Czasem nam się po prostu nie udaje. Nie ma w tym nic złego. Wiele sukcesów rodziło po pasmach porażek. Najważniejsze to nie poddawać się.