w

5 znaków, które świadczą, że być może czas pomyśleć o rozstaniu

Czasami zdarza się tak, że dłużej już być z kimś w związku nie możemy i najlepsze wyjście z sytuacji to rozstanie. Może już od dłuższego czasu czujesz, że w Twoim związku nie układa się tak jak powinno, że coś zmieniło się na gorsze i czujesz się ciągle przygnębiona. Z drugiej strony zadajesz sobie pytania czy to właśnie nadszedł czas na rozstanie, czy może będziesz tego żałować i chcesz dać Wam jeszcze jedną szansę?

fot. pexels.com/TobiasAeppli

Czy istnieją pewne znaki świadczące o tym, że oto nadszedł czas na rozstanie? Istnieją, a tym artykule spróbujemy Ci je przedstawić.

Przestajecie ze sobą rozmawiać

Rozmowa i konstruktywne rozwiązywanie problemów są podstawą każdej relacji. W związku, który się rozpada partnerzy tracą zdolność prawidłowej komunikacji. Jeżeli już nie potraficie otwarcie rozmawiać o swoich emocjach i słuchać się nawzajem to chyba najwyższy czas, aby każde z Was poszło swoją drogą.

Dostajesz sprzeczne sygnały

Może zauważyłaś, że zmienił się sposób w jaki Twój partner Cię traktuje? Jedno dnia jest czuły i kochający a drugiego zupełnie obojętny i takie zachowania ze strony partnera sprawiają, że żyjesz z podniesionym poziomem lęku. Jest to kolejny znak, że być może zbliża się czas rozstania, ponieważ ktoś kto kocha nie zachowuje się tak względem drugiej osoby.

Historia się zaczyna powtarzać

Masz wrażenie, że kłócicie się w kółko o te same rzeczy i przeżywacie ciągle powtarzające się wzloty i upadki. Dodatkowo coraz częściej słyszysz od partnera, że on potrzebuje więcej przestrzeni. Jeżeli tak jest, to może nadszedł czas, aby każdy z was znalazł swoją przestrzeń
już poza związkiem.

Jesteś z nim ze złych powodów

Zadaj sobie pytanie, dlaczego dalej jesteś w związku, który Cię przygnębia. Może okazać się, że jesteś w nim tylko dlatego, że boisz się, że nikt już Cię nie pokocha a perspektywa umawiania się znowu na randki Cię przeraża. Pomimo tego, ile zainwestowałaś w ten związek być może nadszedł czas, aby w końcu odpuścić.

Nie masz swojego życia

Zachowanie własnej tożsamości i odrębności w związku jest bardzo ważne, jednak Ty coraz częściej masz wrażenie, że zatraciłaś siebie i swoje pasje, ponieważ żyjesz tylko po to, aby dogadzać innym. Być może jest to moment, w którym nadszedł czas, aby to swoje, utracone życie odzyskać.