w

Trzy zagrywki narcyza

Mężczyzna z narcystycznym zaburzeniem osobowości będzie zawsze na początku wydawał się czarujący, inteligentny i szarmancki. Będzie sprawiał wrażenie faceta, o którym marzy każda kobieta. Wszystko będzie robił, aby zwabić Cię w pułapkę i zrobić sobie z Ciebie pożywienie, którego tak bardzo potrzebuje, aby karmić swoje ego.

Czy istnieje jakiś sposób, aby poznać czy przypadkiem nie mamy do czynienia z narcyzem? Są pewne subtelne znaki, które narcyz będzie wysyłał na początku znajomości.

fot. pexels.com/HasibKhorami

Te znaki to trzy typowe zagrywki, które łatwo przeoczyć, jeżeli nie zachowasz odpowiedniej czujności.

Nadmuchane poczucie własnej wartości

Jeżeli chcesz wiedzieć, czy masz do czynienia z narcyzem to wsłuchaj się uważnie w to co mówi. Narcyz będzie dużo mówił o sobie i swoich osiągnięciach. Dzieje się tak, ponieważ narcyz jest przekonany o tym, że bez niego nic nie ma sensu. Narcyz będzie snuł długie wywody tylko i wyłącznie na swój temat, a jeżeli zobaczy, że druga strona nie jest tym za bardzo zainteresowana to może zrobić się agresywny.

Brak empatii

Narcyz jest całkowicie pozbawiony empatii, a to oznacza, że nie potrafi współczuć innym. Na domiar złego, narcyz potrafi jeszcze bardziej pogrążyć osobę, która z jakiegoś powodu cierpi. Żeby poznać, czy mamy do czynienia z narcyzem zwróć uwagę jak reaguje na cierpnie czy smutek innych ludzi.

Ciągle krytykuje

Narcyz na jakikolwiek zarzut względem swojej osoby odpowie ogniem krytyki. To klasyczne zachowanie narcyza, który krytykując innych próbuje leczyć swoje niskie poczucie wartości.