w

5 zdań, które powinny zagościć w KAŻDYM związku

Istnieje wiele par, które mimo szczerej miłości bezustannie toczą ze sobą domowe „wojny”. Słowne przepychanki, obrażanie się, czy wypominanie brudów z przeszłości są u nich na porządku dziennym. Zazwyczaj po burzliwych dniach wszystko wraca do normy, ale pozostaje niesmak straconego czasu i nerwów.

W zdecydowanej większości przypadków za konflikty między partnerami odpowiadają błędy w komunikacji. Komplementy i słowa uznania uleciały gdzieś wraz z początkową fascynacją, a w ich miejsce pojawiło się coraz więcej wzajemnych wyrzutów i pretensji.

W takim momencie każda para powinna się otrząsnąć i przypomnieć jak ważne jest to, aby wzajemnie się docenić. Słowa uznania muszą na nowo zagościć w codziennych rozmowach.

Jakie zdania sprawiają, że związek staje się lepszy?

Świetnie to zrobiłeś/ zrobiłaś

Zauważanie mocnych stron drugiej osoby jest niezwykle ważne dla budowania jej zadowolenia z siebie i motywacji do dalszych działań. A przecież właśnie o to nam chodzi! Co może być lepszego niż zadowolony i pełny zapału partner lub partnerka? Zamiast więc czepiać się kolejnych drobiazgów, warto wreszcie skupić się na tym, co dobre.

Wiem, że sobie poradzisz

Udany związek to taki, w którym partnerzy wzajemnie się wspierają. Nawet jeśli cały świat w kogoś wątpi, dobrze usłyszeć od najbliższej osoby słowa „dasz radę” lub „wierzę w ciebie”.

Jak ty to widzisz?

Wiele par pogłębia swoje problemy, zamiast je rozwiązywać. Jaki może być tego powód? Skupianie się jedynie na swoich poglądach i ignorowanie zdania drugiej strony. Jeśli w związku to zawsze ta sama osoba podejmuje decyzje, nawet nie czekając na opinię partnera, może to rodzić frustrację i pogłębiać napięcia. Dlatego tak ważne jest, aby zadawać proste pytania typu „ Co ty o tym sądzisz? Jak widzisz tę sytuację?”.

Nie miałem racji

Niektóre osoby mają problem z przyznaniem się do błędu, nawet jeśli w pewnym momencie zauważą, że to one go popełniły. Uparte tkwienie przy swoich racjach może wywoływać poczucie bezsilności u drugiej osoby i tylko wydłużać nerwowe chwile.

Kocham cię

Niby takie naturalne, a jednak często zapominane zdanie. Jedni nie mówią „kocham cię”, bo twierdzą, że to oczywiste, a inni sądzą, że miłosne wyznania zarezerwowane są jedynie dla początkowych miesięcy związku. Prawda jest taka, że to zdanie nigdy nie powinno zniknąć z repertuaru wypowiadanych słów.