w

5 sygnałów, że wasze uczucie się wypaliło

Każdy związek przechodzi przez kilka etapów, które różnią się rodzajem i nasileniem dominujących w nich emocji. Kilkuletni związek będzie funkcjonował inaczej, niż relacja pary spotykającej się od paru tygodni. Rzeczą naturalną jest to, że z zbiegiem lat uczucia stają się bardziej stonowane, a miejsce całkowitej spontaniczności zajmuje więcej utartych zachowań i przyzwyczajeń.

Nie można jednak wszystkich pojawiających się zmian tłumaczyć wejściem w nowy, bardziej stabilny etapu związku. Niektóre zachowania świadczą po prostu o tym, że wasze uczucie się wypaliło. Jakie sygnały wskazują na tę wersję wydarzeń?

Wszystko was w sobie irytuje

Nie chodzi tutaj o kłótnię lub wymianę zdań, która ma swój konkretny powód. Po prostu zaczynają was irytować najbardziej prozaiczne kwestie. Stukanie łyżeczką o kubek, styl zachowania, czy „nieodpowiedni” ton głosu. Zamiast uśmiechu na widok partnera, coraz częściej można zauważyć u was trudną do wytłumaczenia złość.

Nie zależy wam na wspólnie spędzonym czasie

Coraz więcej czasu spędzacie osobno, a przyczyną tego stanu wcale nie jest zabieganie i nadmiar pracy. Mimo że moglibyście zrobić coś razem, zazwyczaj każde z was wybiera swoje własne zajęcia, nie uwzględniając w nich partnera.

Brak między wami czułości

Powoli zanikają czułe gesty, jakimi obdarzaliście się w przeszłości. Zwykłe przytulenie czy złapanie za rękę jest dla was czymś odległym i prawie nienaturalnym. Co więcej, przyzwyczailiście się do obecnego stanu rzeczy i nie dążycie do przywrócenia czułości.

Macie odrębne plany

Myśląc o przyszłości każdy koncentruje się na sobie. Zazwyczaj skupiacie się na swojej pracy i realizowaniu własnych planów, nie interesując się zbytnio tym, co sądzi o tym partner i czy wasze wizje są zgodne.

Pojawiła się obojętność

Jeśli pojawia się między wami konflikt, zazwyczaj nie ma w nim burzliwych kłótni i długotrwałej próby dojścia do porozumienia. Pojawia się obojętność, która sprawia, że nie zależy wam na wypracowaniu kompromisu. Mówicie, że nie ma sensu dłużej rozmawiać, po czym każde z was idzie w swoją stronę.

Choć problemy w związku mają różną przyczynę i wiele rzeczy można naprawić, pojawienie się powyższych symptomów daje duże prawdopodobieństwo, że wasze uczucie się wypaliło.