w

5 rzeczy, którymi zniechęcasz do siebie swojego faceta

Czujesz, że to ten facet? Kochasz go nad życie i bardzo zależy ci na tym, aby ten związek przetrwał jak najdłużej?

Wspaniale, ale pamiętaj o tym, żeby zostawić przestrzeń dla ukochanego. Jesteście razem, ale każdy z was jest osobną jednostką. Dlatego przeczytaj o poniższych typowych zachowaniach, które mogą sprawić, że twój facet będzie zniechęcał się do relacji z tobą.

związek
Fot. Unsplash.com

Chcesz z nim spędzać zbyt wiele czasu…

…i tym samym odciągasz go od znajomych. Super, że chcesz dać mu całą siebie i tym samym – spędzać jak najwięcej chwil z nim, ale daj mu trochę powietrza. To, że będzie chciał wyjść ze znajomymi (np. kumplami po pracy na piwo/mecz) to świetna wiadomość!

Ty możesz wtedy poświęcić ten czas tylko dla siebie, np. iść do kosmetyczki albo po prostu na samotny spacer do lasu, który na pewno przyniesie ci wiele dobrego. To, że on chce się czasem spotkać ze znajomymi, nie znaczy, że mniej cię kocha. Pamiętaj.

Jesteś zazdrosna o jego rodzinę

I także odciągasz go od niej. To bardzo duży błąd! To jego rodzina – rodzice, rodzeństwo itd. Zawsze będzie z nimi już związany i z m.in. z tego powodu te osoby są dla niego niezmiernie istotne, potrzebuje ich. Tak jak potrzebuje ciebie. Ale to, że potrzebuje ciebie, nie oznacza, że ma uciekać od rodziny.

Poświęcasz siebie, by go uszczęśliwić

On kocha jeździć na ryby, a ty wręcz tego nienawidzisz, ale robisz to, by sprawić mu przyjemność? Niekoniecznie jest to dobre. Oczywiście z czasem możesz polubić wędkowanie, ale czy na pewno chcesz się o tym przekonać?

Podobnie wygląda to w przypadku innych kwestii – spędzania czasu z jego szefem, którego nie trawisz, oglądania filmów, które lubi tylko on. Myśl o sobie. Przede wszystkim o sobie.

związek
Fot. Unsplash.com

Nie akceptujesz jego koleżanek…

…albo nawet zabraniasz mu się z nimi spotykać. On ma prawo do kumplowania się z kobietami. Tak jak ty masz prawo do kumplowania się z facetami.

Zazdrościsz mu sukcesów

Gdy dostanie awans w pracy, ty zamiast się cieszyć jego sukcesem, użalasz się nad sobą i mówisz, że ty nigdy tego nie osiągniesz. Nie deprymuj go, zasłużył na to powodzenie, ciesz się z nim. Jego sukcesy wcale nie muszą oznaczać tego, że będzie cię zaniedbywał.