w

Dlaczego Twój chłopak nigdy Ci się nie oświadczy

Do dziś wydaje nam się, że skoro kogoś kochamy, jesteśmy razem już dłuższy czas i świetnie się dogadujemy to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć ślub.

Niestety zdarza się, że pomimo upływu czasu, wspólnego mieszkania i przekonania, że nasz partner jest tym jedynym na naszym palcu wciąż nie ma pierścionka zaręczynowego. Zastanawiamy się co się kryje za takim postępowaniem partnera, który wydaje się być dojrzałym, stabilnym emocjonalnie mężczyzną, a z drugiej strony nie przejawia żadnych sygnałów jakoby chciał kiedykolwiek się oświadczyć.

fot. unsplash.com

W tym artykule postaramy się przedstawić powody, dla których Twój chłopak prawdopodobnie nigdy Ci się nie oświadczy.

Nie jest gotowy

Tobie może się wydawać, że znacie się na tyle dobrze, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć ślub. Zazwyczaj to kobieta jest jako pierwsza gotowa na założenie rodziny, ale jej partner już nie koniecznie. Być może on jeszcze nie dojrzał do tej decyzji i nie jest zwyczajnie gotowy na małżeństwo.

Nie jesteś tą jedyną

Przykre, ale prawdziwe. Tobie może się wydawać, że Twój chłopak jest tym jedynym, prawdziwą miłością, na którą tyle czekałaś, ale on niekoniecznie musi podzielać twoje zdanie. Niestety czasami, mężczyźni łączą się w związki z kobietami, których tak naprawdę nie kochają, lecz czują się z nimi bezpiecznie i komfortowo.

Nie wierzy w instytucje małżeństwa

Być może dla Twojego chłopaka małżeństwo jest niczym nieistotny dokument podpisany w urzędzie, który nie zagwarantuje Wam szczęśliwego życia. Jest mu dobrze tak jak jest i on nie chce niczego zmieniać.

Boi się, że nie spełni Twoich oczekiwań

Media społecznościowe bombardują nas z każdej strony zdjęciami i relacjami ze wspaniałych oświadczyn. Być może Twojemu chłopakowi wydaje się, że Twoja oczekiwania są takie widzi na stronach internetowych i zwyczajnie boi się, że nim nie sprosta.

Nigdy o tym nie rozmawialiście

Jeżeli on nie wie, że Ty chcesz ślubu to myśl o zaręczynach nawet nie przychodzi mu głowy. Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji wydaje się być szczera rozmowa z chłopakiem i wyjawienie mu swoich pragnień. W końcu komunikacja to podstawa zdrowego związku i dodatkowo, po takiej rozmowie będziesz wiedziała na czym stoisz.