w

5 powodów, dla których warto adoptować zwierzaka

Zastanawiasz się nad posiadaniem zwierzaka? To świetnie! Pomyśl o adopcji. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele plusów, choć nie da się ukryć, że może okazać się także bardzo wymagającym doświadczeniem (tak jak zakup psa czy kota w hodowli, nie ma reguły). Oto 5 powodów, dla których warto adoptować zwierzaka.

Pies
Fot. Pexels.com

1. Zrobisz coś dobrego

Nikogo nie trzeba uświadamiać, jak wiele biednych zwierzaków znajduje się w schroniskach czy fundacjach. Zimne, brudne boksy, krótka obecność człowieka, rzadkie spacery… Adoptując psa czy kota zrobisz coś dobrego – uratujesz jedną istotkę. To drobiazg w skali świata, ale dla tego zwierzęcia Ty będziesz całym światem. Uwierz, że to poczucie, że kogoś uratowałeś, jest nie do podrobienia.

2. Znajdziesz przyjaciela dopasowanego do siebie

Uwierz, że w schroniskach jest tyle zwierzaków, że na pewno uda się znaleźć tego, który będzie pasował do Twojego trybu życia. Wolontariusze zadbają o to, by nie doszło do przypadku. Dobrze dobrany przyjaciel to podstawa późniejszej udanej relacji. Zwierzak, którego adoptujesz, stanie się dla Ciebie niezwykle bliski. Takiego przyjaciela trudno będzie znaleźć gdzie indziej.

3. Poczujesz satysfakcję z przemiany

Adoptowane psiaki często przechodzą różne traumy. Nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Po jakimś czasie otoczone miłością, ciepłym kocykiem i dobrym jedzeniem, przechodzą niesamowitą przemianę! I to Ty będziesz ją obserwował na żywo. Poczucie satysfakcji będzie ogromne!

Psy
Fot. Pexels.com

4. Zaoszczędzić pieniądze przy zakupie

Prozaiczny powód, ale ważny. Zakup psa w hodowli to ogromny koszt! W schronisku nie zapłacisz nic.

5. Dasz dobry przykład innym

Jeżeli Ty adoptujesz psa/kota, to dasz dobry przykład innym. Może ktoś pod Twoim wpływem też przygarnie taką istotkę. A potem kolejna osoba i kolejna. A przecież o to chodzi! By jak najwięcej zwierząt ze schroniska znajdowało wspaniałe domy.

Pamiętaj, że adopcja czy zakup zwierzaka to bardzo poważna decyzja. Dokładnie ją przemyśl, bo jeżeli już przygarniesz psa czy kota to czeka Cię wielka odpowiedzialność. Powodzenia!

Zobacz także: Czujesz ciągłe zmęczenie? Zacznij od tych prostych rzeczy!