w ,

5 etapów, przez które przechodzi kobieta, której matka nie okazywała miłości

Matka która nie okazuje miłości i czułości swojej córce w dzieciństwie wyrządza jej krzywdę na całe życie. Kiedy taka córka dorasta i staję się kobietą jest świadoma, że nie doświadczyła miłości od swojej matki i często musi przejść te 5 etapów aby móc żyć pełnią życia.

1# Etap zaprzeczania

Ten etap jest najdłuższy albowiem może trwać nawet wiele lat. Kobieta która nie była kochana przez matkę wie o tym ale jej mózg blokuję wszystkie złe wspomnienia. Czasem dopiero po śmierci matki wszystkie złe wspomnienia zostają odblokowane i wtedy kobieta uświadamia sobie jak wiele złego doświadczyła od własnej matki.

2# Etap złości

Złość uobecnia się jako maska innych negatywnych emocji związanych z faktem bycia źle traktowaną oraz niekochaną przez matkę. Taka dorosła córka jest bardzo często agresywna względem innych członków rodziny jakoby to oni dostali to czego jej zabrakło. Jedynym sposobem pozbycia się gniewu jest głębokie i świadome wybaczenie matce.

3# Etap negocjacji

Ten etap może być równie długi jak etap zaprzeczenia. Polega on na tym, że dorosła już córka zaczyna zachowywać się tak aby przypodobać się matce. Skupia się tylko i wyłącznie na tym co zrobić aby zasłużyć sobie na jej miłość. Niestety cokolwiek by robiła nie przyniesie to oczekiwanego rezultatu co może tylko pogłębić negatywne emocje. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym etapem to zapomnieć i iść na przód.

4# Etap depresji

Ten etap jest najtrudniejszy a to dlatego, że podczas tego etapu wszystkie nagromadzone negatywne emocje dają o sobie znać. Kiedy kobieta przechodzi ten właśnie etap to najlepsze co może zrobić to dać sobie czas, czas na wypłakanie i wykrzyczenie tego wszystkiego co w niej urosło. Po czasie negatywne emocje zaczną odchodzić a kobieta będzie mogła odzyskać wewnętrzny spokój.

5# Etap akceptacji

Jest to ostatni z etapów przychodzi kiedy kobieta jest w stanie przyjąć ,że tego co ją spotkało nie da się odwróć. Kobieta podczas tego etapu doświadcza, że wszystkie krzywdy które zostały jej wyrządzone już nie będą miały wpływu na relacje z ludźmi którzy na prawę ją kochają i potrafią to okazać.