w ,

4 poranne nawyki, które musisz nabyć, aby odnieść sukces!

Nie każdemu z nas łatwo jest znaleźć w sobie siłę, aby stać się dobrze zorganizowaną osobą już od samego rana. Dobrze jest jednak spróbować, ponieważ osoby, które już od rana są dobrze zorganizowane i mają wszystko pod kontrolą, częściej odnoszą sukcesy.

Poniżej przedstawiamy 4 poranne nawyki, które poprawią Twoją organizację.

1# Zacznij dzień wcześnie

Żeby Twoje życie było dobrze zorganizowane, wstawaj wcześniej. Być może jesteś jedną z tych osób, które nie potrafią wstać wcześnie, więc może zacznij od 15 minut wcześniej niż zwykle. Potem z czasem wstawaj 30 minut wcześniej, następnie godzinę. Ludzie, którzy zaczynają swój dzień wcześniej, mają więcej czasu, dlatego ich życie jest lepiej zorganizowane.

2# Zapomnij o telefonie

Przeglądanie portali społecznościowych z samego rana, kiedy nie wyszedłeś jeszcze z łóżka, nie jest cechą ludzi dobrze zorganizowanych. My proponujemy, abyś przez pierwszą godzinę od wstania nie robił tego, a zobaczysz, że będziesz miał na to mnóstwo czasu później.

3# Zaplanuj swój dzień

Planowanie swojego dnia jest bardzo przydatne, ponieważ pomoże Ci uporządkować wszystkie sprawy. Usiądź rano przy kawie i zrób listę rzeczy (na papierze lub w myślach) do zrobienia na ten konkretny dzień (oczywiście bez przesady), a potem tylko wykreślaj te, które już wykonałeś. Na początku nie będzie to może łatwe, ale zobaczysz, że z czasem wejdzie Ci w krew.

4# Wolna godzina

Pomimo tego, jak mocno napięty jest Twój grafik powinieneś znaleźć czas, kiedy może na chwilę odpocząć. Najlepiej, gdyby to była jakaś chwila w środku dnia, kiedy możesz oddać się ulubionej czynności i dzięki której poczujesz, że się ładujesz i jesteś gotowy do dalszego działania.