w

Jeżeli uwielbiasz przebywać sam, to posiadasz te 5 niezwykłych cech

Na początku wyjaśnijmy sobie pewną różnicę. Przebywanie samemu a bycie samotnym to zupełnie coś innego.

Jeżeli należysz do osób, które uwielbiają spędzać czas same w swoim domu, to posiadasz te 5 niezwykłych cech osobowości.

1# Jesteś wolny od uprzedzeń

Wielu ludziom wydaję się, że osoby, które trzymają się z dala od innych, są nieśmiałe, zamknięte w sobie i ocenią innych. Jest to błędne postrzeganie samotników, ponieważ są to ludzie z ogromną wiedzą, którą zdobyli podczas samotnych wieczorów, kiedy to czytali dużo książek i oglądali wiele ciekawych filmów dokumentalnych.

2# Jesteś świetnym słuchaczem

Samotnik to osoba, która potrafi świetnie słuchać. Dzieje się tak dlatego, że gdy większość czasu spędzają sami, to wielokrotnie przetwarzają różne sytuacje w swoich głowach. Poza tym będą Cię słuchać tak długo, jak tego chcesz, ponieważ sami nie koniecznie mają ochotę się wypowiadać.

3# Jesteś stabilny emocjonalnie

Dzieje się tak dlatego, że osoby gdy przebywają ze sobą sam na sam, mają więcej czasu na wsłuchiwanie w swoje emocje, co czyni ich, ludźmi świadomymi emocjonalnie.

4# Nadmiar bodźców Ci nie służy

Nie lubisz głośnej muzyki, hałasu ani tłumów. A to dlatego, że Twój mózg nie potrzebuje dopaminy, która pobudza tylko acetylcholiny, hormonu, który wycisza.

5# Lubisz ludzi

Tak, samotnicy lubią ludzi, ale o wiele staranniej dobierają sobie przyjaciół, a ich kręgi znajomych nie są tak liczne, jak u innych.