w

3 sygnały płynące z mowy ciała, które zdradzą kim jesteś!

W większości życiowych sytuacji otaczamy się ludźmi, a relacje jakie z nimi zawiązujemy są wyznacznikiem naszych osiągnięć oraz niepowodzeń. Nic więc dziwnego, że często zastanawiamy się jak postrzegają nas inni. Przesadne skupianie się na opinii otoczenia nie jest czymś pożądanym, jednak zupełne lekceważenie swojej autoprezentacji nie sprzyja osiąganiu sukcesów.

Warto więc zastanowić się jakie sygnały płyną z naszego ciała i co przekazujemy swoim towarzyszom.

Poznaj 3 rzeczy, które mówią o Tobie więcej niż wypowiadane słowa!

Ton głosu

Zastanów się jak brzmi twój ton głosu, gdy próbujesz przekonać kogoś do swoich racji, wygłaszasz opinię lub chcesz zgłosić swój sprzeciw w jakiejś sprawie. Czy mówisz w sposób pewny, czy nieśmiało i cicho próbujesz coś wtrącić? Ton twojego głosu ma zdecydowanie większe znaczenie, niż może ci się początkowo wydawać.

To właśnie on zdradza twój stosunek do samego siebie oraz siłę drzemiących w tobie przekonań.

Uścisk dłoni

Już na etapie przywitania nowo poznane osoby mogą się wiele o nas dowiedzieć. Za sprawą uścisku dłoni uważny obserwator będzie wiedział, czy ma do czynienia z osobą niepewną siebie, czy też mocno stąpającą po ziemi. Słaby i niepewny uścisk często świadczy bowiem o niskiej samoocenie.

Z kolei zbyt mocny, który często jest nazywany „łamaczem kości” pokazuje, że ktoś chce sprawić wrażenie osoby pewnej siebie, ale niestety to tylko… oszustwo. Największy autorytet zyskują więc osoby o pewnym, lecz swobodnym uścisku dłoni. Czy twój taki jest? Jeśli nie, być może warto popracować nad swoją samooceną.

Sposób poruszania się

Sposób, w jaki chodzimy, a nawet siadamy daje bardzo wiele sygnałów o tym, jakimi osobami jesteśmy. Jeśli idąc ulicą patrzysz w dół, a podczas rozmowy uciekasz wzrokiem możesz być postrzegany jako osoba pesymistyczna i bojaźliwa. Postawa twoich ramion i pleców pokazuje z kolei, czy idziesz radośnie i pewnie przez życie, czy wolisz chować się w cień. Również sposób siadania buduje obraz twojej osoby.

Wygodnie rozkładasz się na kanapie, czy ostrożnie siadasz na jej brzegu, w obawie, że zajmiesz zbyt dużo miejsca?

Te wszystkie sygnały pokazują otoczeniu co drzemie w twoim wnętrzu. Jeśli chcesz wzbudzić czyjeś zainteresowanie, zdobyć nową pracę lub cieszyć się uznaniem i szacunkiem, zastanów się co przekazujesz swoją mową ciała!