w

3 rzeczy, które powinnaś robić dla siebie każdego dnia!

Obowiązki, chwila na sen i znów obowiązki – tak wygląda życie większości z nas. Kiedyś odpoczniemy, kiedyś zrobimy to, na co mamy ochotę, kiedyś zwolnimy tempo. Kiedyś często jednak nie nadchodzi od lat. Zawsze czekamy na lepszy moment do zrobienia czegoś – tyle, że on może nigdy nie nadejść. Zamiast więc oczekiwać na wielki przełom, zadbaj o to, by każdego dnia znaleźć balans. Codziennie zadbaj o te 3 rzeczy, by życie było bardziej kolorowe!

Znajdź czas na przyjemność

Kiedy ostatni raz zrobiłaś coś dla siebie? Coś, co sprawia Ci przyjemność, wprawia w dobry nastrój i dodaje energii? Niezależnie od tego, czy to rzeczy małe, czy duże – każdego dnia znajdź przynajmniej pół godziny dla siebie. Zapomnij o obowiązkach i skup się tylko na sobie. To najprostsza, a zarazem najbardziej skuteczna metoda zachowania higieny psychicznej!

Pochwal samą siebie!

Jedną z tych rzeczy, która najbardziej niszczy wiarę w siebie i zabiera życiową energię, jest nadmierna samokrytyka. Ciągle wymagasz od siebie więcej, chcesz robić wszystko lepiej. To z jednej strony motywujące, ale z drugiej narzuca ogromną presję. Z czasem prowadzi to do wyczerpania psychicznego i zamiast osiągnąć efekt, zamieniasz się w kłębek nerwów.

Nagradzaj się więc i doceniaj nawet za drobne sukcesy, a od razu poczujesz się lepiej.

Okaż miłość bliskim

Dbanie o bliskich to jedna sprawa. Warto jednak każdego dnia wesprzeć ich również dobrym słowem. Nie bój się powiedzieć “kocham, dziękuję, że jesteś”. To małe gesty, które jednak budują drugą stronę. Sama też poczujesz się lepiej, gdy zobaczysz, że Twoja postawa wywołała uśmiech na twarzy bliskiej osoby!