w

3 proste powody, przez które przyciągasz do siebie niewłaściwych ludzi

Kiedy twój kolejny związek się rozpada, a ulubiona koleżanka solidnie cię rozczarowuje, zaczynasz zastanawiać się, co jest nie tak. Dlaczego na twojej drodze ciągle pojawiają się osoby, które po czasie okazują się źródłem cierpienia? Czemu nie możesz znaleźć prawdziwej miłości, a przyjaźnie są kruche i powierzchowne?

Jeśli zadajesz sobie tego typu pytania, prawdopodobnie już wiesz, że to wszystko nie może być dziełem przypadku. I masz absolutną rację. Przyczyna niepowodzeń w życiu osobistym może tkwić w twoich błędnych przyzwyczajeniach, a nie w złośliwości losu.

Jakie mogą być powody tego, że przyciągasz niewłaściwych ludzi?

Żyjesz przekonaniem, że masz pecha w relacjach

Masz na swoim koncie kilka niepowodzeń w miłości lub przyjaźni, które zachwiały twoją wiarą w ludzi. Od tego czasu żyjesz przekonaniem, że masz po prostu pecha. Często powtarzasz, że obojętnie kogo poznasz, po jakimś czasie okazuje się, że owa znajomość była totalną pomyłką.

Dlaczego ten schemat cały czas się powtarza? Po prostu wmówiłaś sobie, że przyciągasz niewłaściwych ludzi, a to sprawia, że na poziomie podświadomym robisz wszystko, aby dopasować swoją rzeczywistość do tego sądu.

Szukasz relacji w niewłaściwych miejscach

Marzysz o szczerej przyjaźni, więc umawiasz się z koleżankami z pracy, licząc na wartościową znajomość. Problem w tym, że nigdy nie lubiłaś tego miejsca i panującej w nim atmosfery. Właściwie zawsze czułaś, że tam nie pasujesz, a w planach masz poszukiwanie czegoś innego.

Prawdopodobnie wrócisz więc ze spotkania zmęczona i zniechęcona. Powód jest prosty. Szukając bratniej duszy w miejscach, które nie są bliskie twemu sercu, najprawdopodobniej nie spotkasz tam osoby, która by do ciebie pasowała.

Nie potrafisz uczyć się na błędach

Obiecałaś sobie, że już nigdy nie wejdziesz w związek z wiecznym lekkoduchem, ale kiedy na twojej drodze pojawia się czarujący mężczyzna, szybko zapominasz o tym postanowieniu. Inne wspaniałe cechy przysłaniają ci ten jeden mankament i zaczynasz liczyć na to, że nie będzie on tak dotkliwy jak w poprzedniej relacji.

Brak umiejętności uczenia się na swoich błędach to kolejny częsty powód przyciągania niewłaściwych dla siebie ludzi. Jeśli nadal nie wiesz, w czym tkwi problem, poświęć chwilę i poszukaj wspólnego mianownika wśród wszystkich ludzi, którzy kiedyś okazali się być prawdziwą pomyłką. Wnioski, które otrzymasz, posłużą ci za lekcję na przyszłość.