w

3 niezwykłe korzyści ze spania z psem

Jedni krytykują, inni nie wyobrażają sobie inaczej. Mowa o spaniu z psem w łóżku. Przeciwnicy wskazują na brak higieny, głównie bakterie i sierść, zwolennicy przede wszystkim na korzyści ze wspólnego leniuchowania. Poznaj 3 korzyści, jakie niesie dzielenie łóżka ze swoim pupilem!

Redukcja stresu – Twojego i pieska!

Psy to zwierzęta stadne, ludzie też mają naturalną potrzebę przebywania w grupie. Pieski żyjące w stadach zwykle śpią razem, dając sobie wzajemnie poczucie bezpieczeństwa. Podobnie jest w relacji człowiek – pies. Kiedy śpisz z pupilem, on czuje się przy Tobie bezpieczniej, Ty podświadomie również! Przytulanie się i ocieranie o ciepły nos czy miękkie futerko pieska doskonale redukuje stres. Psiak to także najlepszy (bo naturalny!) ogrzewacz stóp (i serca, naturalnie!).

Pies grzeje jak termofor

Psy mają naturalnie nieco wyższą temperaturę ciała niż człowiek. Dlatego zwierzak pod kołdrą działa jak termofor. Nie ma nic przyjemniejszego, niż ciepły pies wtulający się w Twoje ciało podczas chłodnych nocy. Rano budzisz się spokojniejszy, zrelaksowany i wygrzany! Kto wie, być może to nieraz pomogło Ci się uchronić przed przeziębieniem?

Budujecie więź

Pieski (te malutkie, średnie i całkiem spore kolosy) potrzebują kontaktu i jak najczęstszych interakcji ze swoim właścicielem. Zabawy i spacery to istotne sposoby pogłębiania waszej relacji, ale nie warto ograniczać się tylko do nich. Jeśli pozwalasz swojemu pupilowi wskakiwać na łóżko i wylegiwać się na nim także w nocy, wasza naturalna więź zacieśnia się z każdym dniem coraz bardziej.