w

Chcesz być szczęśliwy? Przestań zwracać uwagę na te 5 rzeczy

Jesteś przekonany, że chcesz być szczęśliwy? W takim razie dlaczego wciąż sobie TO robisz? W osiągnięciu pełni szczęścia nie pomoże Ci te 5 poniższych rzeczy. Poznaj je i postaraj się wyeliminować.

Najlepiej jak najszybciej. Tu i teraz. No bo dlaczego później? Dlaczego miałoby to stawać na Twojej drodze do szczęścia?

1. Kto ile zarabia i czy ktoś ma lepiej/gorzej niż Ty

Liczysz się tak naprawdę tylko Ty (i Twoi najbliżsi). Jeżeli ktoś zarabia więcej i ma super dom i nowoczesny samochód, to jaki to ma na Ciebie wpływ? A może ktoś dostał majątek od babci i za to kupił apartament w centrum miasta? Albo inaczej – przestań zwracać uwagę na to, czy ktoś ma gorzej od Ciebie. Chcesz się poczuć w ten sposób lepiej? Znajdź sobie inne ku temu powody.

2. Czy ktoś Cię nie lubi – skoro Cię nie lubi to… Cię nie lubi

Na tym polega życie. Nie ma na świecie osoby, którą lubiliby wszyscy. Bo tak nie działa świat. Tutaj nie ma głębszej filozofii. Po prostu to zaakceptuj i problem z głowy (tak, to jest takie proste).

3. Czy przytyłeś kilogram

Nie, nie namawiamy do tego, żeby olać dbanie o siebie. Jednak codzienne/częste ważenie się i przejmowanie się jednym (!) nabytym dodatkowo kilogramem jest bez sensu. To nie ma wpływu na Twoje życie. I jeszcze coś – nikt nie widzi tego kilograma. NIKT.

4. Co sądzą na temat Twojego stylu życia inni

Kupujesz ubrania w lumpeksie, bo tak lubisz? A może jesz wegańsko, bo jest to zgodne z Twoim światopoglądem? I super, najważniejsze to żyć po swojemu. Bo to Twoje życie i nikt nie przeżyje go za Ciebie. Dlatego co Cię obchodzi, co na jego temat sądzą inni? To naprawdę jest bardzo proste.

5. Twoja pozytywna opinia na temat filmów i książek, które są powszechnie krytykowane

Spodobała Ci się książka, o której Twoi inteligentni znajomi z pracy mówią, że to szmira? A może po raz piąty obejrzałeś film, który został zmieszany z błotem przez znanego krytyka? No i co z tego. To, że Tobie się to podobało, nie oznacza, że jesteś beznadziejny/nie znasz się itd. Życie, w tym życie kulturalne, polega na subiektywnych opiniach. I spoko.

Zobacz także: Gdy Ci smutno, gdy Ci źle – wyśpij się!