w

Życie z narcyzem – prawdziwy koszmar na jawie?

Początek Waszego związku wydawał Ci się niesamowity. Takiego mężczyzny ze świecą szukać. Przystojny, inteligentny, wie czego chce od życia i kobiety. Ideał. Czyżby? Bo już po kilku miesiącach zaczynać czuć się dość nieswojo…

Wszystko musi być tak, jak on sobie zażyczy, a w Waszym życiu znaczną rolę odgrywa osoba trzecia, jego matka. Czy życie z narcyzem to bajka, czy koszmar?

fot. Canva
fot. Canva

Pan perfekcyjny

Nie widzi swoich wad. Uważa, że jeśli coś dzieje się nie tak, jest to wina świata zewnętrznego lub innych. On jest bez skazy, w końcu robił wszystko tak, jak należy. A jeśli coś psuje się między Wami, to zawsze obwinia Ciebie, wprawiając Cię w końcu w maksymalne poczucie winy. Ty musisz przepraszać, żałować za grzechy i kupować czekoladki na zgodę.

Mamusia zawsze w pakiecie

To nie z Twoim zdaniem liczy się najbardziej. To ona jest zawsze najważniejsza. Dzwoni do niej zanim kupi nową kurtkę, zdecyduje o wyjeździe na wakacje czy też w kwestii wyboru restauracji. Jest wyrocznią i z pewnością nie patrzy na Ciebie zbyt pobłażliwie, bo w końcu odbierasz jej syna. Są jak nierozerwalny duet z nieodciętą pępowiną (chociaż on wypiera się tej zażyłości).

Wybrzydzanie

To robisz źle, tamto mogłabyś robić lepiej, w ogóle dlaczego to robisz?

Znasz to? No tak, dla narcyza nigdy nie będziesz idealna. Będzie upatrywał w Tobie wad do momentu, aż odpuścisz, ale staniesz się jego ideałem. Bo narcyz uwielbia zmieniać, manipulować i podporządkowywać sobie nie tylko kobiety. Wręcz cały świat. Często nie dostrzega, że jego otoczenie idzie do przodu, a on, jakoś tak… stoi w miejscu.

Jeśli trafiłaś w sieć narcyza uciekaj, nim będzie za późno.