w

Zwróć uwagę na te 4 rzeczy, a dowiesz się… z kim masz do czynienia!

Kiedy poznajemy nowych ludzi zwracamy uwagę na ich wygląd zewnętrzny, sposób wypowiadania się i najbardziej uwidaczniające się cechy osobowości. Niektórzy, poprzez swoja otwartość, dają się poznać niemal od razu. Inni przez długi czas bywają zagadką, czego powodem może być introwertyzm, nieśmiałość lub… udawanie kogoś, kim nie są naprawdę.

Chcąc dowiedzieć się co kryje się we wnętrzu danego człowieka warto więc zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Oto one!

Stosunek do zwierząt

Jeśli poznajesz osobę, u której zauważasz miłość do zwierząt, na wstępie otrzymujesz garść cennych informacji na jej temat. Pełen troski stosunek do zwierząt świadczy bowiem o niezwykłej wrażliwości i empatii. Możesz mieć pewność, że taka osoba ma w sobie wiele wartościowych cech. A co, gdy ktoś nie przepada za zwierzętami? Nie musisz skreślać takiej osoby, pod warunkiem, że jej stosunek jest po prostu ambiwalentny. Z kolei jeśli ktoś przejawia tendencję do wyrządzania im krzywdy, dostajesz jasny sygnał, że tym człowiekiem rządzą złowrogie intencje.

Komentowanie innych ludzi

O tym, z jakim typem człowieka masz do czynienia bardzo szybko dowiesz się wsłuchując się w to, co mówi na temat otaczających go ludzi. Czy wypowiada się o nich z szacunkiem, czy może co druga osoba mijana na ulicy jest przez niego wyśmiewana? Notoryczne ocenianie innych lub wypowiadanie się o nich tonem pełnym pogardy, świadczy tylko o tym, że twój nowy znajomy nie traktuje ludzi jako równych sobie. Czy na pewno chcesz rozwijać tego typu znajomości?

Najbliżsi znajomi

Chcesz wiedzieć kim jest dany człowiek? Przyjrzyj się pięciu osobom, z którymi najczęściej spędza swój wolny czas. Najbliżsi znajomi stanowią bowiem doskonałe odbicie tego… kim jesteśmy. Jeśli wydaje ci się, że ktoś jest zupełnie inny niż jego przyjaciele, prawdopodobnie to tylko złudzenia. Skoro dane osoby są mu bliskie to z pewnością ma z nimi więcej wspólnych cech, niż jesteś w stanie dostrzec na pierwszy rzut oka.

Codzienne rytuały

Ważne informacje możesz zaczerpnąć również z obserwacji codziennych nawyków. Ktoś, kto z chwilą rozpoczęcia weekendu otwiera chipsy i zasiada przed telewizorem może nie być dobrym kompanem do pełnego przygód życia, o którym ty marzysz. Dobieraj więc ludzi, którymi się otaczasz w taki sposób, aby odpowiadali twoim wewnętrznym potrzebom.