w

Związek karmiczny – jak go obliczyć i czy warto w niego wierzyć?

Czasami mamy wrażenie, że spotykamy kogoś, kto był nam przeznaczony. Odczuwamy z nim niezwykłe pokrewieństwo dusz, niespotykane porozumienie. I gdzieś w głębi wiemy, że nie mogliśmy przed tą osobą uciec. Brzmi jak scenariusz do romantycznego filmu? Cóż, związek karmiczny może początkowo sprawiać takie wrażenie, ale nie zawsze oznacza miłość aż po grób.

związek karmiczny
Fot. Pexels.com

Czym jest związek karmiczny?

Aby wyjaśnić pojęcie związku karmicznego, musimy odwołać się do karmy. Kto wierzy w reinkarnację, sądzi, że kolejne wcielenia muszą odkupić winy poprzedniego. To, co przytrafia nam się w życiu, jest więc pokłosiem naszych poprzednich wcieleń.

O związku karmicznym mówimy wtedy, gdy na swojej drodze spotykamy osobę, którą już kiedyś poznaliśmy i z którą byliśmy w bliskiej relacji – ale w poprzednim wcieleniu. Stąd niewyjaśnione poczucie, że tę osobę już dobrze znamy.

Widzimy kogoś po raz pierwszy, a od razu mamy z tą osobą mnóstwo wspólnych tematów. Rozumiemy się bez słów, podobnie czujemy, czytamy sobie w myślach. Mamy też na siebie wzajemny wpływ – zupełnie tak, jakby ta osoba od zawsze zajmowała ważne miejsce w naszym życiu.

Miłość karmiczna czy karmiczna nienawiść?

Wydawałoby się, że poznanie kogoś, kto był z nami związany w poprzednim wcieleniu, to gwarancja silnej więzi i miłości. W końcu czujemy, że jesteśmy sobie przeznaczeni. Jednak według wyznawców tej teorii niekoniecznie tak musi być. W końcu karma przynosi nam zarówno pozytywne zdarzenia, jak i te negatywne.

karmiczny związek
Fot. Pexels.com

Jeśli zatem w poprzednim wcieleniu byliśmy egoistyczni czy niewierni, może się okazać, że w aktualnym życiu spotka nas to samo. Będziemy musieli odkupić tamte winy, a role się odwrócą, np. zdradzony w poprzednim wcieleniu partner, zdradzi nas teraz. Jeśli poprzednie wcielenie odwróciło się od partnera w potrzebie, to obecne będzie musiało stawić czoła trudnym zobowiązaniom.

Dlatego związki karmiczne bywają trudne, oparte na skrajnych emocjach, na przyciąganiu się i odpychaniu. Niewątpliwie jednak charakteryzuje je silna więź. Jeśli uda się przepracować karmę, związek stanie się satysfakcjonujący dla obu stron.

Jak obliczyć karmiczny związek?

Na koniec aspekt praktyczny: jak obliczyć związek karmiczny? Zwykle zajmują się tym osoby wyspecjalizowane w astrologii. Jednym ze sposobów jest sięgnięcie do wiedzy z numerologii. Na podstawie sumy daty urodzenia dwóch osób oblicza się, czy są w związku karmicznym.

Numerolog zatem wylicza najpierw Drogę Życia każdej z osób, a następnie rozpisuje specjalną piramidę liczb. Sam proces jest dość skomplikowany, warto jednak wiedzieć, że za karmiczne liczby uważa się 13, 14, 16, 19 i 26.

Ale istnieją również inne metody, niezwiązane z numerologią. Niektórzy wykorzystują do tego karty tarota, a nawet hipnozę. Jeśli jednak wierzysz w związek karmiczny, prawdopodobnie zdołasz go rozpoznać samodzielnie!