w

Zastanów się nad związkiem z osobą, która przejawia te zachowania

W każdym związku przychodzi moment, w którym uwidaczniają się osobnicze wady oraz różnice między dwojgiem ludzi. Za sprawą łączącego ich uczucia wiele spraw udaje się z powodzeniem rozwiązać, a para z biegiem czasu „dociera się” w kluczowych kwestiach.

Istnieją jednak zachowania, które w sposób szczególny szkodzą rozwojowi relacji i bywają źródłem notorycznych konfliktów.

Jakie zachowania partnera powinny cię zaniepokoić?

Brak dbałości o płynność finansową

Zgodność w obszarze finansów jest niezwykle ważna, jeśli chcesz zbudować trwały związek. Okazuje się bowiem, że jednym z głównych powodów kłótni w małżeństwach są właśnie kwestie finansowe.

Relacja z osobą, która ma lekkomyślny stosunek do pieniędzy, żyje ponad stan i nie martwi się o przyszłość, może okazać się trudniejsza niż myślisz. Być może wesoło jest spędzać czas z lekkoduchem, ale w pewnym momencie prawdopodobnie odczujesz dotkliwy brak poczucia bezpieczeństwa.

Nie dostrzeganie swoich wad

Nikt nie jest idealny, a wady są nieodłącznym komponentem naszej osobowości. Dobrze jest jednak, gdy druga osoba ma ich świadomość i pracuje nad tymi, które mogą negatywnie wpływać na waszą relację. Jeśli przy konstruktywnej krytyce nie potrafi wyciągnąć wniosków, a zamiast tego obraża się i zrzuca winę na ciebie, pamiętaj, że taki związek nie będzie należał do łatwych.

Bycie niesłownym

Ktoś, kto rzuca słowa na wiatr i nie czuje potrzeby wywiązywania się ze swoich obietnic zdecydowanie nie przyniesie ci pełnego radości związku. Wręcz przeciwnie – przy kolejnych tego typu sytuacjach będziesz czuła się coraz bardziej rozgoryczona. Nie przymykaj więc oka na bycie niesłownym, zwłaszcza, jeśli cecha ta objawia się notorycznie.

Lekceważenie twojego zdania

Kiedy twój partner na samym początku relacji nie pyta cię o zdanie lub podejmuje ważne decyzje bez konsultacji z tobą, daje w ten sposób jasny sygnał, że chce związku, w którym to on dominuje i rządzi. Zastanów się nad kontynuowaniem znajomości, jeśli nie chcesz być osobą, której potrzeby są zrzucane na drugi plan.