w

Wieloletnie singielki. Dlaczego tak trudno stworzyć im związek?

W obecnych czasach coraz więcej kobiet określa siebie mianem singielki. Niektóre nie potrafią znaleźć odpowiedniego mężczyzny, a inne deklarują, że przestały go szukać i zdają się na to, co przyniesie im los.

fot. pixabay

Kiedy jednak los stawia na ich drodze partnera wręcz idealnego, okazuje się, że zbudowanie trwałej relacji wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Dlaczego kobietom, które od dłuższego czasu były singielkami, trudniej stworzyć związek?

Rytuały i przyzwyczajenia

Kobiecie, która od wielu lat ma wypracowany swój sposób działania, czy też rytm dnia, o wiele trudniej jest zaakceptować odmienne przyzwyczajenia partnera. Często okazuje się, że mimo potrzeby bliskości i zadowolenia ze znalezienia drugiej połówki, wcale nie jest tak kolorowo, jak przypuszczała, że będzie. Tego typu kobieta, choć może być szczerze zakochana, zaczyna tęsknić za swoim dawnym życiem, gdy to jedynie ona decydowała o tym, jak wygląda jej codzienność. Może upominać się od partnera o więcej przestrzeni dla siebie i pragnąć spędzać sporą część swojego wolnego czasu w samotności. A to nie zawsze podoba się mężczyznom. Niektórzy z nich czują się zdezorientowani i zaczynają zastanawiać się, czy dana relacja nie zaczyna się psuć. Jeśli w porę sytuacja nie zostanie przegadana i wyjaśniona, mężczyzna może uznać, że… nie jest swojej partnerce w ogóle potrzebny.

Sprecyzowane wymagania

Długoletnia singielka, jako że nie jest już nastolatką uczącą się relacji z mężczyznami, doskonale wie, czego chce od życia. To oznacza, że wie również, jaki powinien być mężczyzna, z którym zdecyduje się dzielić swoją codzienność. Takie wymagania, choć są potrzebne i świadczą o czyjejś dojrzałości, czasami utrudniają wchodzenie w bliskie związku. Kobieta może na wstępie odrzucić bowiem kogoś, kto przy bliższym poznaniu znacząco zyskałby w jej oczach. Niejednokrotnie uznaje, że nie ma czasu i ochoty na spotykanie się z osobą niespełniającą jej wszystkich wymagań. Takie podejście jest gwarancją pozostania w zgodzie ze swoimi przekonaniami, jednak może oddalić w czasie wejście w bliski związek.

Utrata wiary w miłość

Jednym z ważnych powodów, przez który kobietom trudno stworzyć bliski związek, jest też utrata wiary w miłość. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy bycie singielką wynika z bolesnych doświadczeń z przeszłości. Taka osoba może twierdzić, że chciałaby w końcu się z kimś związać, jednak podświadomie robi wszystko, aby wcale do tego nie doszło. Sabotuje potencjalne związki, znajduje wymówki przed towarzyskimi spotkaniami lub zawsze podejrzewa, że jeśli jest zbyt dobrze, to zaraz coś się zepsuje. Wszystko to wynika z lęku przed ponownym cierpieniem i wymaga gruntownego przepracowania swoich traum z przeszłości. Kiedy tego typu kobieta uwolni się przed skrywanym lękiem, będzie w stanie spojrzeć na swoje życie uczuciowe z większym optymizmem i o wiele łatwiej nawiąże bliskie znajomości.