w

Tych rzeczy mężczyźni pragną, ale nigdy się do tego nie przyznają

Mężczyzna – podobno nieskomplikowany gatunek, który artykułuje swoje potrzeby, pragnienia i obawy. Te ostatnie może trochę mniej, bo większości z nich trudno mówić o emocjach.

fot. Canva
Tych rzeczy pragną mężczyźni. / Canva

Są jednak rzeczy, których mężczyźni pragną, ale nigdy się do nich nie przyznają. Wynika to z ich męskiej dumy i honoru, dlatego warto wiedzieć, czym można ich dodatkowo uszczęśliwić.

Dlaczego ona się złości

Kobietom wydaje się, że mężczyźni potrafią się domyślać, albo co lepsze – czytać w myślach. Zakładają również, że mężczyźni doskonale wiedzą, jaki popełnili błąd, co zrobili źle i wcale nie trzeba im niczego rozkładać na czynniki pierwsze.

A jednak nie jest to prawdą. Mężczyźni chcą, aby kobiety dokładnie wyjaśniały im co jest nie tak, ponieważ nie są w stanie sami dojść do swojego błędu (najczęściej). Otwartość i rozmowa to to, czego potrzebują nawet najwięksi twardziele.

2. Mężczyzna potrzebuje swojego czasu

Początki relacji są zawsze o tyle inne, że zakochani zazwyczaj spędzają ze sobą niemal 24h. O ile w pierwszych miesiącach można to jakoś wytłumaczyć, to w kolejnych któraś ze stron zazwyczaj zaczyna się nieco dusić. Najczęściej jest to mężczyzna i wcale nie oznacza to, że nie chce już być z kobietą, ale chciałby mieć odrobinę czasu dla siebie.

Kobiety, które nie fiksują się na relacje mają zresztą tak samo. Warto zadbać też o przestrzeń dla samego siebie, aby za sobą po prostu zatęsknić.

3. Mężczyźni pragną, aby kobieta też inicjowała zbliżenie

Dla mężczyzn nie ma nic bardziej pociągającego, jak jego kobieta, która pierwsza zachęca go do bliskości. Wówczas wszystkie jego zmysły płoną podwójnie. W swojej partnerce widzi wówczas boginię, która chowa do kieszeni nieśmiałość i cnoty. Potrafi zaś pokazać mu, że dziś to ona jest szefową wieczoru i jeszcze bardziej podkręca tym atmosferę między nimi.