w

Ty kontra jego rodzina. Czy taki związek ma przyszłość?

Poznałaś wspaniałego mężczyznę i wszystko wydaje się jak z bajki do momentu kiedy… poznajesz jego rodzinę. Okazuje się, że całkowicie nie potrafisz znaleźć z nią wspólnego języka, a twoja potencjalna teściowa coraz bardziej działa ci na nerwy.

Choć starasz się coś zmienić, dręczą cię obawy, że nie uda wam się zbudować przynajmniej poprawnych relacji. Od swoich przyjaciółek słyszysz, że przecież wiążesz się z nim, a nie jego rodziną i to jaka jest nie powinno stanowić dla ciebie problemu. Choć jest w tym sporo racji ciągle masz przeświadczenie, że zdecydowanie łatwiej jest tworzyć związek, który nie ma w tle rodzinnych konfliktów.

Mimo że dobre stosunki z rodziną swojego wybranka są dodatkowym wsparciem dla relacji, nie musisz tworzyć w głowie wizji przyszłych problemów. Taki związek jak najbardziej może się udać, pod warunkiem spełnienia kilku zasad. Oto one.

Wspólny front

Przyjrzyj się czy podczas nieporozumień twój partner powiela twoje zdanie czy zdanie swojej rodziny. Zastanów się również czy nie przyznaje ci racji „dla świętego spokoju”. Takie zachowanie świadczyłoby o tym, że wcale nie macie zbliżonych poglądów. Jeśli jednak widzisz, że ukochany szczerze popiera to co mówisz i myśli w podobny sposób, nie musisz się martwić.

Bycie niezależnym

Nawet jeśli tworzycie z ukochanym wspólny front, wasza relacja może nie przetrwać kiedy będziecie mieć zbyt mocną zażyłość z nielubianą przez ciebie rodziną. Wspólnie prowadzona firma lub tymczasowe zamieszkanie z przyszłymi teściami nie jest dobrym pomysłem. Aby wasz związek był wolny od niepotrzebnych napięć musicie być niezależni.

Brak powielania schematów

Skoro istnieją rzeczy, które niezmiernie denerwują cię w rodzinie twojego ukochanego, musisz mieć pewność, że nie powiela on podobnych schematów. Być może wcale nie są one złe, ale nie pasują do twojej osobowości i twojej wizji życia. Jeśli zobaczysz, że twój partner w kluczowych kwestiach postępuje podobnie jak ty, możesz być spokojna.

Umiejętność emocjonalnego odpuszczenia

Niezwykle ważnym elementem jest zadanie sobie pytania na ile ważne są dla siebie poprawne relacje z rodziną i na ile silnie przeżywasz wszelkie nieporozumienia. Czy ewentualne konflikty nie będą stale zatruwały twojego samopoczucia? Czy potrafisz zaakceptować taki stan rzeczy? Jeśli odpowiesz twierdząco, masz duże szanse na udany związek, mimo pojawiających się przeszkód.